TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Scania Irizar i6s dla czeskich hokeistów
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2019 12:00:37
Scania Irizar i6s dla czeskich hokeistów

Scania przygotowała nowy model autokaru dla czeskiej drużyny hokeja na lodzie. Chodzi o autokar Scania Irizar i6s, który zapewnia większy komfort zespołom.

Scania przygotowała nowy model autokaru dla czeskiej drużyny hokeja na lodzie. Chodzi o autokar Scania Irizar i6s, który zapewnia większy komfort zespołom.


Autokar "szyty na miarę"

Scania Irizar i6s to wygodny autokar, z którego korzysta wiele drużyn sportowych na całym świecie. 

"Chcemy zapewnić najlepszy komfort drużynie czeskiej reprezentacji hokeja na lodzie, dlatego wybraliśmy ten model. Jest wygodniejszy, a dzięki swoim wymiarom może lepiej manewrować w ciasnych przestrzeniach wokół lodowisk i hoteli. Wierzymy, że czescy hokeiści będą z niego zadowoleni", mówi Lukáš Martinů, kierownik sprzedaży Scania Bus. 

Autokar ma 12 metrów długości, 49 miejsc i jest napędzany 13-litrowym silnikiem Scania o mocy 410 KM. W ten sposób Scania Irizar i6s zastąpiła poprzedni autobus Scania Interlink zakupiony przez VIP Line s.r.o. Pozostanie również w barwach drużyny narodowej i nadal będzie priorytetem dla hokeistów.

Debiut i6s w 2017 roku

Autokar Irizar i6s na podwoziu Scania zadebiutował na rynku w 2017 roku. To co go wyróżnia to kilka stylistycznych rozwiązań przejętych z flagowego okrętu Irizara, czyli i8 i podobnie jak on wyposażony został w najnowsze technologie. Charakteryzuje się on przednimi reflektorami LED, a linie pojazdu są bardzo wyraźne i agresywne. Wnętrze pojazdu wyróżnia oświetlenie LED oraz niewidoczna multipleksowana architektura sieci CAN, która koordynuje i integruje całą elektronikę, umożliwiając diagnozowanie i gromadzenie danych poprzez złącze OBD. Do tego Irizar dołożył wymagane w Unii Europejskiej systemy awaryjnego hamowania i asystenta toru jazdy (AEB-LDW ) plus dotykowy ekran zarządzający systemem rozrywki oraz wydajniejszą klimatyzację. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli, seria Irizar i6S spełnia normę bezpieczeństwa R.66.02 i posiada najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego w celu zagwarantowania stabilności oraz zmniejszenia ryzyka w awaryjnych okolicznościach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Scania
Irizar
i6s
Czechy