TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Scania Irizar i6s dla czeskich hokeistów
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2019 12:00:37
Scania Irizar i6s dla czeskich hokeistów

Scania przygotowała nowy model autokaru dla czeskiej drużyny hokeja na lodzie. Chodzi o autokar Scania Irizar i6s, który zapewnia większy komfort zespołom.

Scania przygotowała nowy model autokaru dla czeskiej drużyny hokeja na lodzie. Chodzi o autokar Scania Irizar i6s, który zapewnia większy komfort zespołom.


Autokar "szyty na miarę"

Scania Irizar i6s to wygodny autokar, z którego korzysta wiele drużyn sportowych na całym świecie. 

"Chcemy zapewnić najlepszy komfort drużynie czeskiej reprezentacji hokeja na lodzie, dlatego wybraliśmy ten model. Jest wygodniejszy, a dzięki swoim wymiarom może lepiej manewrować w ciasnych przestrzeniach wokół lodowisk i hoteli. Wierzymy, że czescy hokeiści będą z niego zadowoleni", mówi Lukáš Martinů, kierownik sprzedaży Scania Bus. 

Autokar ma 12 metrów długości, 49 miejsc i jest napędzany 13-litrowym silnikiem Scania o mocy 410 KM. W ten sposób Scania Irizar i6s zastąpiła poprzedni autobus Scania Interlink zakupiony przez VIP Line s.r.o. Pozostanie również w barwach drużyny narodowej i nadal będzie priorytetem dla hokeistów.

Debiut i6s w 2017 roku

Autokar Irizar i6s na podwoziu Scania zadebiutował na rynku w 2017 roku. To co go wyróżnia to kilka stylistycznych rozwiązań przejętych z flagowego okrętu Irizara, czyli i8 i podobnie jak on wyposażony został w najnowsze technologie. Charakteryzuje się on przednimi reflektorami LED, a linie pojazdu są bardzo wyraźne i agresywne. Wnętrze pojazdu wyróżnia oświetlenie LED oraz niewidoczna multipleksowana architektura sieci CAN, która koordynuje i integruje całą elektronikę, umożliwiając diagnozowanie i gromadzenie danych poprzez złącze OBD. Do tego Irizar dołożył wymagane w Unii Europejskiej systemy awaryjnego hamowania i asystenta toru jazdy (AEB-LDW ) plus dotykowy ekran zarządzający systemem rozrywki oraz wydajniejszą klimatyzację. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli, seria Irizar i6S spełnia normę bezpieczeństwa R.66.02 i posiada najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego w celu zagwarantowania stabilności oraz zmniejszenia ryzyka w awaryjnych okolicznościach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Scania
Irizar
i6s
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.