TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Scania świętuje rekordową dostawę autobusów w Australii
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.01.2020 12:00:25
Scania świętuje rekordową dostawę autobusów w Australii

Pobijając swoje poprzednie maksimum w liczbie 403 sztuk, Scania ustanowiła nowy rekord dostaw autobusów i autokarów w 2019 roku w Australii. Wynosi on obecnie 427 sztuk.

Pobijając swoje poprzednie maksimum w liczbie 403 sztuk, Scania ustanowiła nowy rekord dostaw autobusów i autokarów w 2019 roku w Australii. Wynosi on obecnie 427 sztuk.


Sukces oparty na historii

Sukces firmy Scania obejmuje szeroką ofertę rynkową pojazdów od autobusów miejskich, szkolnych i czarterowych po dalekobieżne autokary turystyczne.

"Ten bardzo pożądany sukces sprzedaży został oparty na 35 latach niezachwianego zaangażowania u naszych lojalnych klientów w Australii" - powiedział Julian Gurney, dyrektor sprzedaży Scania Buses and Engines.
"Dokładamy wszelkich starań, aby nasze pojazdy zapewniały naszym klientom maksymalny czas pracy bez przestojów przez cały ich długi okres użytkowania. Oprócz wydajności naszych pojazdów i naszego zespołu sprzedaży musimy również wspomnieć o zaangażowaniu zespołów technicznych w całym kraju, które zapewniają niezawodność naszych autobusów na setkach tysięcy, a czasem i milionach kilometrów" - wyjaśnił. "Wielu z tych techników jest zatrudnionych przez należące do firmy oddziały Scania w dziewięciu lokalizacjach w Australii, ale mamy również doświadczonych techników Scania pracujących dla naszej sieci niezależnych autoryzowanych dealerów Scania obejmujących miasta i miasteczka w całym kraju" - powiedział Gurney.

Scania Touring z dobrymi wynikami

"Podczas gdy lwią część dostaw w 2019 roku stanowiły autobusy miejskie i szkolne, nie można pominąć również zupełnie nowego, szkolnego i czarterowego autokaru Scania Touring z silnikiem Euro 6 o mocy 360 KM wprowadzonym na rynek 12 miesięcy temu, który miał pozytywny wpływ na sprzedaż", mówi Gurney.
"Scania Touring to Scania od zderzaka do zderzaka, a ta koncepcja "one-stop" została szybko przyjęta przez klientów w Australii" - powiedział. "Blisko jedna trzecia wszystkich dostaw autobusów miejskich była napędzana silnikami zgodnymi z normą Euro 6, co podkreśla przejście na bardziej zrównoważone rozwiązanie transportowe dla miast australijskich" - dodał.

Większe znaczenie autobusów ekologicznych

"Scania jest również bardzo dumna, że dostarczyła nasz pierwszy autobus hybrydowy do linii autobusowych McHarry w Geelong w stanie Victoria w 2019 roku. Z pewnością będzie to pierwszy z wielu takich autobusów. Nasz hybrydowy autobus Scania nie tylko znacząco obniży emisję spalin, ale także zapewni znaczne zmniejszenie zużycia oleju napędowego, a tym samym obniży koszty eksploatacji" - wyjaśnił.

Scania twierdzi, że będzie kontynuować poszukiwania alternatywnych i odnawialnych paliw dla australijskiego rynku autobusów w 2020 r.

"W naszej ofercie produktów dostępnych jest wiele alternatyw, które pozwolą zarówno obniżyć koszty operacyjne, a ponieważ branża zmierza w kierunku bardziej ekologicznego modelu biznesowego, Scania jest gotowa do przeprowadzenia tej zmiany", powiedział Gurney.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autobus
autokar
Scania
rekord
wyniki
Australia