TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Scania z ofertą na biodiesle dla Białej Podlaskiej. Czy miasto dopłaci?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.07.2018 16:00:40
Scania z ofertą na biodiesle dla Białej Podlaskiej. Czy miasto dopłaci?

Do dziś Biała Podlaska czekała na oferty w przetargu na dostawę 5 autobusów klasy MAXI przystosowanymi do tankowania biodieslem. Oferta, którą przedstawiła Scania minimalnie przewyższa szacunki.

Do dziś, 10 lipca Urząd Miasta w Białej Podlaskiej czekał na oferty w przetargu na dostawę 5 autobusów klasy MAXI z silnikami spalinowymi przystosowanymi do tankowania biodieslem. Oferta, którą przedstawiła Scania minimalnie przewyższa szacunki magistratu.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono pod koniec maja. Miasto interesują autobusy z nadwoziami o długości 11,8 – 12 m. Każdy z nich ma umożliwiać podróż min. 85 pasażerom. Pojazdy będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki muszą być przystosowane do tankowania B100. Szczegółowo wymagania miasta opisaliśmy tutaj.

Autobusy przyjadą do Białej Podlaskiej w dwóch transzach. Pierwsze dwa mają zostać przekazane miastu w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy. Zamknięcie dostaw przewidziano maksymalnie 3 miesiące później. Są to więc jak najbardziej akceptowalne terminy dla producentów.

Dziś upłynął termin składania ofert. Jak udało nam się ustalić miasto zaplanowało na zakupy budżet w wysokości 5 688 750 PLN brutto. Wedle tych szacunków za jednego biodiesla urzędnicy byli gotowi zapłacić 925 000 PLN netto. A więc nienajgorzej, ale jednocześnie niezbyt dużo jak na tego typu autobusy.

Jedyna oferta, którą dzisiaj otworzono nieznacznie przekracza tą sumę. Przedstawiła ją Scania. Producent jest gotów wykonać bialskie zamówienie za 5 781 000 PLN brutto. Jeden Citywide 12LF, zapewne w komplecie z silnikiem DC09 o mocy 320 KM został więc wyceniony na 940 000 PLN netto, a więc minimalnie powyżej szacunków miasta.

Teraz czas na ruch po jego stronie. Wiele nie brakuje, a należący do miasta Miejski Zakład Komunikacyjny od kilku miesięcy jako pierwszy polski przewoźnik użytkuje dwie Scanie Citywide 10,9LF. W obecnym przetargu było widać, że pewne wymogi były skutkiem dobrych pierwszych doświadczeń spółki z autobusami z logo gryfa. Czy będzie to argument przemawiający za zwiększeniem budżetu?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Biała Podlaska
UM
MZK Biała Podlaska
Scania
biodiesel
 • Piotr Gałęziowski – 10.07.2018

  Rasta Scania :D

 • Sebbastian Pioro – 10.07.2018

  BIOdiesle 😂😂😂 dobry żart... Dzis bio jest w kazdym dieslu...

 • Ryszard Pfeifer – 10.07.2018

  Scania w pięknych kolorach , super!

 • Marek Maslowiec – 10.07.2018

  Strasznie brzydkie malowanie. To zielone wygląda jak folia, która jest zakładana do transportu (żeby kamienie nie obtłukły).

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.