TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SG: Kibice zatrzymani w autokarze
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 05.07.2018 12:36:30

Na rosyjsko-polskich drogowych przejściach granicznych funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej zatrzymali sześciu cudzoziemców

Na rosyjsko-polskich drogowych przejściach granicznych funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej zatrzymali sześciu cudzoziemców, którzy usiłowali wjechać do Polski. Byli to obywatele Erytrei, Pakistanu i Nigerii. Zostali przekazani Rosji.

Jak podała PAP w poniedziałek rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej kpt Mirosława Aleksandrowicz, pierwsze trzy osoby zatrzymano 30 czerwca na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że kibice z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu do Polski.

37-letnia kobieta oraz 40- i 16-letni mężczyźni chcieli przekroczyć granicę, posługując się paszportem FAN-ID, tzw. paszportem kibica. Pasażerowie samochodu osobowego marki Peugeot deklarowali, że chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a potem pojechać do Niemiec.

Tego dnia na przejściu w Gronowie zatrzymano też 32-letniego obywatela Pakistanu. Z paszportem kibica chciał odwiedzić znajomego w Warszawie.

Dwóm kolejnym kibicom, tym razem z Nigerii, funkcjonariusze z Posterunku Straży Granicznej w Braniewie przerwali podróż 1 lipca. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej - podała straż graniczna. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Rosja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.