TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Siarzewo: Wysiadł z gimbusa – wpadł pod auto
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.05.2017 12:22:08

Aleksandrowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Siarzewo. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 9-letni chłopczyk, który został potrącony przez renault, chwilę po tym, jak wysiadł ze szkolnego autobusu. Na miejscu okazało się, że kierowca, który

18 maja około 14.00 w Siarzewie, pow. Aleksandrowski, doszło do wypadku drogowego z udziałem 9-latka. Jak ustalili policjanci, chłopiec został potrącony przez renault, chwilę po tym, jak wysiadł ze szkolnego autobusu. Próbował przejść przez drogę w momencie, kiedy kierująca "osobówką" wymijała autobus. Chłopiec natychmiast trafił do szpitala, a policjanci zajęli się na miejscu ustaleniem okoliczności zdarzenia.

Szybko okazało się, że kierowca autobusu szkolnego jest pijany. Alkotest wykazał ponad 1,1 promila alkoholu w jego organizmie. Zarówno kierująca renault, jak i opiekunka dzieci były trzeźwe. Policjanci sprawdzają czy doszło do zaniedbań ze strony kobiety, która miała obowiązek czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w czasie drogi do i ze szkoły.

Niewykluczone jest, że zarówno kierowca autobusu, jak i opiekunka usłyszą zarzuty narażenia na niebezpieczeństwom utraty życia i zdrowia przewożonych w autobusie dzieci. Mężczyzna już z stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Bydgoszczy / kp)Sprawdź też:
wypadek
promile

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.