TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SilesiaKOMUNIKACJA: Isuzu stawia na Novociti [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.05.2019 12:00:45
SilesiaKOMUNIKACJA: Isuzu stawia na Novociti [FILM]

Podczas targów firma Busimport pokazała demonstracyjną wersję autobusu Isuzu Novociti Life O tej konstrukcji i pozycji marki na rynku rozmawialiśmy ze Sławomirem Łopatowskim.

Podczas targów firma Busimport pokazała demonstracyjną wersję autobusu Isuzu Novociti Life. O tej konstrukcji i pozycji marki na rynku rozmawialiśmy ze Sławomirem Łopatowskim.

Polski przedstawiciel marki Isuzu - firma Busimport (należąca do Grupy VBI) pokazała na wystawie SilesiaKOMUNIKACJA 2019 w Sosnowcu autobus demonstracyjny Novociti Life, który aktualnie jest najlepiej sprzedającym się pojazdem tureckiej marki w Polsce. Wszystko to za sprawą jednego kontraktu dla spółki MPK-Łódź, która zamówiła 24 egzemplarzy tych w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych midibusów. Pierwszy z nich wyjechał na trasę 4 lutego. Cały łódzki kontrakt opiewał na kwotę 20,2 mln PLN brutto, a koszt zakupu jednego Isuzu Novociti Life to 670 000 PLN netto. O tym zamówieniu pisaliśmy więcej TUTAJ

Łódzkie demo

W Sosnowcu ponownie zobaczyliśmy model Novociti w barwach MPK-Łódź, ale jak pewnie zauważyli znawcy tematu, pojazd ten różni się od egzemplarzy przekazanych w tym roku do łódzkiego przewoźnika i nie spełnia wszystkich wymogów MPK. Autobus nie ma m.in. tablic, biletomatu, a do tego posiada kabinę półotwartą, a nie jak wymagała Łódź - zamkniętą.

Isuzu Novociti Life przechodzi aktualnie testy w mniejszych miastach w Polsce. Równolegle krajowi przewoźnicy sprawdzają także inny pojazd Isuzu - nieco większy Citibus 9LE z silnikiem Cummins ISB4.5E6 210B, który jest zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Allison T280R. Ten niskowejściowy autobus umożliwia podróż 67 pasażerom, w tym 24 na miejscach siedzących. I taki właśnie model zamówiła w tym roku Kościerzyna w liczbie aż pięciu sztuk. 1 marca zostały one włączone do regularnej eksploatacji, a ich zakup kosztował 4 005 802,50 PLN brutto. Cena jednostkowa autobusu Citibus 9LE w pakiecie z czteroletnią gwarancją całopojazdową wyniosła 651 350 PLN netto.

O dalszym rozwoju autobusowych konstrukcji Isuzu - w tym także w napędy alternatywne - opowiedział nam w Sosnowcu Sławomir Łopatowski, dyrektor sprzedaży w firmie Busimport:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
Isuzu
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.