TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SilesiaKOMUNIKACJA: Solaris z kompletną ofertą dla Śląska [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.05.2019 11:00:59
SilesiaKOMUNIKACJA: Solaris z kompletną ofertą dla Śląska [FILM]

O autobusowych preferencjach przewoźników działających na terenie metropolii rozmawialiśmy w Sosnowcu z Rafałem Zajasem z Solaris Bus & Coach.

O autobusowych preferencjach przewoźników działających na terenie metropolii rozmawialiśmy w Sosnowcu z Rafałem Zajasem z Solaris Bus & Coach.

Na kwietniowych targach w Sosnowcu Solaris pokazał dwa autobusy: demonstracyjną hybrydę Urbino 12 Hybrid oraz jeden z pierwszych Nowych Urbino dla PKM Gliwice. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć także pojazdy gazowe - w barwach lokalnych przewoźników PKM Tychy i Transgór.

Gliwice z dieslem

Najnowsze cztery autobusy Urbino 12 dla PKM Gliwice to początek tegorocznych dostaw Solarisa dla śląskiego producenta. Niebawem na trasy wyjedzie jeszcze dwanaście przegubowych "jamników", które będą już mieć malowanie zgodne z wymogami GZM.

Obecnie tabor Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach składa się ze 184 autobusów. Aby odnowić jego część, przygotowano projekt "Ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do powietrza poprzez odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego" - współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

W ramach tego projektu gliwicki PKM kupił już 24 autobusy. Na przełomie kwietnia i maja na gliwickie ulice ma wyjechać jeszcze 12 nowych wozów. Planowana całkowita wartość projektu wynosi ponad 52 mln zł, a unijne dofinansowanie ponad 29,2 mln zł.

Tychy wybierają gaz

Na 11. Targach Transportu Publicznego Silesia Komunikacja w Sosnowcu pokazano także dostarczony już tyskiemu przewoźnikowi - poza unijnym projektem - 18-metrowy autobus o napędzie gazowym marki Solaris. Pojazd ten – pierwotnie przywieziony do Tychów w kolorze białym – zyskał już nowe malowanie zgodne z księgą znaku GZM i można powiedzieć był jedyną targową forpocztą nowych barw śląskich i zagłębiowskich przewoźników.

O ofercie dla metropolitarnych przewoźników i o tym, gdzie można spotkać najnowsze, zielone autobusy z logo Solaris powiedział nam Rafał Zajas, regionalny dyrektor handlowy Solaris Bus & Coach:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
Solaris
  • Magda Gezzler – 17.05.2019

    Kasa do Hiszpanii a Polski Ursus do piachu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.