TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SilesiaKOMUNIKACJA: Wielka premiera autobusu Rafako
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.04.2019 10:00:35
SilesiaKOMUNIKACJA: Premiera autobusu Rafako

Już jutro ruszają Targi SilesiaKOMUNIKACJA, podczas których po raz pierwszy publicznie zostanie pokazany autobus elektryczny Rafako E-Bus.

Już jutro ruszają Targi SilesiaKOMUNIKACJA, podczas których po raz pierwszy publicznie zostanie pokazany autobus elektryczny Rafako E-Bus.

Targowy debiut tego pojazdu będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących tegorocznym targom Transportu Publicznego Silesia KOMUNIKACJA, które odbędą się w dniach 16-17 kwietnia 2019 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Start już jutro!

E-Bus z Raciborza

Przypomnijmy, że bateryjny autobus Rafako E-bus to pierwszy w historii raciborskiego przedsiębiorstwa tego typu projekt. Firma do tej pory kojarzona była z branżą energetyczną i produkcją kotłów. Teraz to się zmieni. Rafako wchodzi w segment autobusów zeromisyjnych i chce podbić rynek - przede wszystkim śląski - całkowicie polskim pojazdem, który od podstaw został zaprojektowany właśnie jako elektrobus.

-"Projekt ten powstał nie tylko w trosce o czystość powietrza oraz redukcję hałasu i zanieczyszczeń z otoczenia, ale także by wspierać mobilność osób z niepełnosprawnością ruchową. Ze względu na swoją budowę oraz dostępne konfiguracje może być uzupełnieniem komunikacji miejskiej w dotychczas trudno dostępnych dla autobusów miejscach jak centra historycznych miast czy wąskie ulice naszych osiedli mieszkaniowych położonych z dala od centrum miasta - podkreśla Michał Maćkowiak, lider autobusowego projektu w Rafako.

Elektromobilne innowacje

W tym unikatowym klasy MIDI, zastosowano nowoczesne i optymalne rozwiązania takie jak:

  • Lekka konstrukcja,

  • Bateria pod podwoziem, przy zachowaniu niskiej podłogi

  • Wielofazowy silnik synchroniczny z magnesami trwałymi

  • Ogniwa szybkiego ładowania LTO.

Więcej o szczegółach technicznych pojazdu pisaliśmy podczas jego premiery da wybranych klientów w grudniu  - TUTAJ

Dwie wersje

Autobus Rafako będzie dostępny w wersjach z dwoma pojemnościami baterii:

  • 61 kWh w wariancie przeznaczonym do miasta (LTO)

  • 144 kWh (NMC) w opcji projektowanej z myślą o kursach podmiejskich i przewozach uczniów.

Więcej o debiutancie będzie można dowiedzieć się na SilesiaKOMUNIKACJA - na stoisku nr 3. Pierwszego dnia - 16 kwietnia - od 9:00 – 16:00, a drugiego dnia 9:00 – 15:00.

Targowe ABC

Przypominamy kilka najważniejszych linków SilesiaKOMUNIKACJA:

Rejestracja zwiedzających (bezpłatny wstęp) TUTAJ

Rejestracja uczestników Konferencji "Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii" TUTAJ

Program Konferencji "Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii" TUTAJ

Lista Wystawców TUTAJ

Lista Premier TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
Rafako
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.