TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sindbad: Nie jeździmy do Szwecji, Dani, Norwegii, Czech i Hiszpanii
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.03.2020 12:00:38
Sindbad: Nie jeździmy do Szwecji, Dani, Norwegii, Czech i Hiszpanii; fot. Sindbad

14 marca Sindbad czasowo zawiesił połączenia międzynarodowe do/z krajów takich jak Szwecja, Dania, Norwegia, Czechy i Hiszpania. Reszta tras jest realizowana.

Z dniem 14 marca Sindbad czasowo zawiesił połączenia międzynarodowe do/z krajów takich jak Szwecja, Dania, Norwegia, Czechy i Hiszpania, gdzie został bezwzględnie zamknięty ruch graniczny.

Wcześniej, bo od 9 marca wstrzymane zostały połączenia do/z Włoch.

Siedem kierunków

Obecnie ruch utrzymany zostaje jedynie na kierunkach:

  • Francja,

  • Wielka Brytania,

  • Niemcy,

  • Szwajcaria,

  • Belgia,

  • Holandia

  • i Luksemburg.

-"Ze względu na ostatnie decyzję administracyjne, nasza oferta jest znacznie ograniczona, jednak staramy się umożliwić powrót do kraju wszystkim naszym pasażerom - informuje opolska platforma.

Zamknięcie granic

Od niedzieli 15 marca zamknięte zostają na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy transportu kołowego, np. autobusów - nie będą musiały one przebywać kwarantanny.

Od 15 marca obywatele będą mogli wrócić do Polski transportem kołowym, czyli np. autokarami, natomiast wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe zostaną zawieszone.

Zakaz wjazdu do Polski dotyczy cudzoziemców. Część z nich nadal będzie mogła jednak przyjeżdżać do naszego kraju. Wśród nich są:

*małżonkowie obywateli polskich,

*dzieci obywateli polskich,

*osoby posiadające Kartę Polaka,

*osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Wirusowe FAQ

Kogo nie obowiązuje zakaz wjazdu na teren Polski?

-Obywateli RP

-Cudzoziemców, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP

- Osób, które posiadają Kartę Polaka

- Dyplomatów

- Osób posiadających prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę

- W szczególnie uzasadnionych przypadkach, wojewoda na terenie województwa do którego chce przenieść się cudzoziemiec niewskazany w poprzednich tiretach, może udzielić zgodę na wjazd na terytorium RP

- Cudzoziemców, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów.

Kogo z przyjeżdżających do kraju nie obowiązuje kwarantanna?

Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje:

- osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie;

- cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie;

- zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki.

Czy można wyjechać z Polski?

Tak. Polskę będzie można opuścić transportem kołowym na przejściach granicznych. Ograniczenia dotyczą wjeżdżania do kraju.

Pracuję zagranicą i codziennie dojeżdżam do mojej pracy. Co w moim przypadku?

Z zamknięcia granic wykluczyliśmy między innymi osoby, które pracują zagranicą i codziennie dojeżdżają do pracy. Dotyczy to zarówno Polaków pracujących zagranicą, jak i obcokrajowców pracujących w Polsce i dojeżdżających codziennie. Obcokrajowcy mogą przyjeżdżać do pracy za okazaniem odpowiedniego dokumentu potwierdzającego zatrudnienie i nie są w takiej sytuacji objęci kwarantanną.

W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w Europie MSZ uruchomiło infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 523 8880


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
autokar
Sindbad
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.