TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słowackie firmy autokarowe protestują. Z trumną! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.06.2020 11:00:51
Słowackie firmy autokarowe protestują. Z trumną! [FILM]

11 czerwca przedstawiciele Związku Prywatnych Przewoźników Autobusowych (USAD) zorganizowali w Bratysławie protest.

11 czerwca przedstawiciele Związku Prywatnych Przewoźników Autobusowych (USAD), reprezentującego główne małe i średnie firmy, zorganizowali w Bratysławie protest.

Autobusy jeździły przed rządowymi budynkami, w tym jeden z trumną, symbolizującą sytuację autokarowej branży

Trudna sytuacja

Słowaccy przewodnicy po raz kolejny podjęli rozmowy z Ministrem Transportu i Budownictwa Andrejem Doležalem i Ministrem Finansów Eduardem Hegerem, którzy wyszli porozmawiać z autobusowymi przewoźnikami.

USAD prosił ich głównie o pomoc finansową na czas kryzysu wywołanego przez pandemię.

-"Nasza działalność pozostaje na poziomie zerowym i do końca roku się nie podniesie z powodu obawy przed podróżami – mówią Słowacy.

Według prezesa USAD, perspektywa ożywienia działalności do końca roku jest bardzo niewielka.

-"Musieliśmy się ponownie przypomnieć, ponieważ nie mamy już pieniędzy na płacenie opłat drogowych, podatków i ubezpieczenia na rzecz państwa. Mamy również wysokie koszty operacyjne związane z parkowaniem, warsztatami i utrzymaniem autobusów" - dodał Branislav Doboš.

Według niego ministrowie transportu i finansów obiecali im rozwiązanie do poniedziałku, 22 czerwca i do tego dnia USAD konkretne propozycje.

Drugie podejście

Był to już drugi protest autobusowych przewoźników. Po poprzednim wydarzeniu (14 maja) rząd obiecał im dodatkową pomoc.

-"Uznałem, że moim obowiązkiem, jako szefa Ministerstwa Transportu, które obejmuje także transport autobusowy", a także wyrazem przyzwoitości dla strajkujących przewoźników jest wysłuchanie ich żądań.  - powiedział Doležal.

Jednak zdaniem ministra, Ministerstwo Transportu nie ma kompetencji do bezpośredniej pomocy finansowej, dlatego też też w spotkaniu uczestniczył Minister Finansów.

-"Widzę transport autobusowy, jako jedno z głównych narzędzi ożywienia turystyki, dlatego od kilku tygodni intensywnie szukamy konkretnego rozwiązania, w jaki sposób pomóc przewoźnikom" – zadeklarował Doležal.

Czekamy na konkrety. Tymczasem film z bratysławskiego protestu:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
protest
autokar
Słowacja