TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris hybrydowo w Koninie. Z umową i z ofertą
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2019 17:00:52
Solaris w Koninie. Z umową na elektryki i z ofertą na hybrydy

10 września w Koninie miało miejsce podpisanie umowy na zakup 6. elektrycznych autobusów (marki Solaris) oraz składanie ofert w hybrydowym przetargu, gdzie jedyną propozycję złożył … Solaris.

10 września w  Koninie miało miejsce podpisanie umowy na zakup 6. elektrycznych autobusów (marki Solaris) oraz składanie ofert w hybrydowym przetargu, gdzie jedyną propozycję złożył … Solaris.

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie już niebawem wzbogaci się 6 szt. nowych autobusów hybrydowych. W przetargu na ich zakup złożono tylko jedyną ofertę, ale za to mieszczącą się w budżecie przewoźnika.

MZK Konin chce kupić 6 szt.autobusów hybrydowych, w tym:

  • 4 szt. spalinowo-elektryczne "dwunastki" klasy MAXI;

  • 2 szt. spalinowo-elektryczne przegubowe "osiemnastki" klasy MEGA.

Pojazdy z takim napędem mają trafić do Konina najpóźniej do końca maja 2020 r. MZK na ten cel zarezerwowało kwotę 12 299 016 PLN brutto.

W tym budżecie idealnie zmieścił się Solaris oferując 10 września za 6 autobusów hybrydowych - w tym 2 szt. Urbino 12 hybrid i 2 szt. Urbino 18 hybrid - łączną cenę 12 300 000 PLN brutto.

Wszystkie autobusy będą objęte m.in. 3-letnią gwarancją całopojazdową oraz ośmioletnią na zasobniki energii elektrycznej. Wszystkie nowe hybrydy powinny przyjechać do Konina do 31.05.2020 r.

Najkorzystniejsza oferta

Teraz wybór najkorzystniejszej oferty to już tylko formalność. Przypomnimy, że MZK Konin zastosowało w zamówieniu trzy kryteria:

  • cena z wagą 60%

  • wydłużenie gwarancji całopojazdowej do trzech lat z wagą 10%

  • ocena techniczna z w wagą 30%

W tym ostatnim kryterium MZK preferowało takie rozwiązania techniczne, jak m.in. nadwozia ze skręcanych profili aluminiowych lub stali nierdzewnej, odkręcane profile dolne boczne, szeregowe sterowanie napędem, superkondesatory jako zasobniki energii elektrycznej, oś przednia zależna, usunięcie usterki zgłoszonej na gwarancji w ciągu dwóch dni roboczych, - 1,5 pkt, szyba przednia dzielona w pionie - 3 pkt i jak najniższe zużycie paliwa w warunkach testu SORT2.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
hybryda
MZK Konin
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.