TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris i Ursus razem na Hannover Messe
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.04.2017 10:20:13 6 komentarzy
Solaris i Ursus razem na Hannover Messe

Na polskim stoisku narodowym podczas targów Hannover Messe zaprezentują się dwa producenci autobusów elektrycznych: Solaris i Ursus. 23 kwietnia 2017 r. targi oficjalnie otworzą premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Następnie dnia - w poniedziałek -  szefowe rządów Polski i Niemiec zainaugurują zwiedzanie polskiego stoiska.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów Hannover Messe. Około 1,2 tys. m2 powierzchni zajmie nasze stoisko narodowe. Swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi na nim 11 polskich firm, wśród nich zobaczymy:

 • Solaris Bus & Coach z Nowym Urbino 12 electric

 • Ursus Bus z elektrobusem CitySmile 12LFE

Oprócz nich, zaprezentuje się 9 polskich firm, wśród Ekoenergetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Na stoisku obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm, a w całych targach weźmie udział w sumie ok. 200 przedsiębiorstw z Polski.

Start w poniedziałek

Targi w Hanowerze, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedna z największych imprez przemysłowych na świecie.

"Hanower to jest impreza przede wszystkim natury gospodarczej i Polska będzie tam bardzo mocno obecna" - powiedział PAP Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych.

"Pani kanclerz i pani premier otworzą nie tylko targi hanowerskie jako takie. Następnego dnia będzie otwarcie polskiego pawilonu, więc Polska obecność będzie tam bardzo duża i przede wszystkim gospodarcza" - zaznaczył Szymański.

Jak podkreślił, spotkanie szefowych obu rządów będzie także okazją do rozmowy na tematy "najbardziej aktualnych zagadnień w agendzie unijnej, która jest ważna i dla Berlina, i dla Warszawy". Do rozmowy tej dojdzie w niedzielę, 23 kwietnia po ceremonii otwarcia targów hanowerskich.

Sprawdź też:
Solaris
Ursus
targi
 • Nemo – 19.04.2017

  to juz po ursusine ;)

 • Realista – 22.04.2017

  [komentarz usunięty, powód: patrz regulamin]

 • Wszechpolak – 22.04.2017

  dlaczego firma Solaris która nie płaci podatków w Polsce od dekady jest wspierana z polskich pieniędzy budżetowych. Czy Niemców z Cypru z Solarisa nie stać na własne stoisko tylko pchają się na nasze narodowe?

 • rekin – 22.04.2017

  Daj sobie spokój, masz jakieś "bule" menstruacyjne wobec Solarisa? Świetna, POLSKA firma, a to, że nie płaci podatków w Polsce to inna sprawa.
  Ursus by się nie ośmieszał, bo wygląd tego wozu mówi wszystko.

 • Real – 22.04.2017

  Ośmieszasz to się ty broniąc firmy która od lat nas okrada budując swoją pozycje na nie płaceniu podatkow w Polsce. Ból tak - boli mnie że jestem okradany przez bandę niemieckich cwaniaczków.
  Ursus tez jest ładny to kwestia gustu. Zreflektuj się rekin i zastanów się czy dobrze się czujesz będąc rżnięty za pomocą pani słup. Klaszczesz jak tłuszcza czekająca na okruchy z niemieckiego stołu.

 • ! – 24.04.2017

  @real: weź rozmach i walnij porządnie tą swoją pustą czachą w mur, przy da się

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.