TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris jeszcze raz wygrywa w Wilnie. 41 trolejbusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.12.2017 16:32:41 7 komentarzy
fot. wikipedia

Przedstawiciele firmy Solaris podpisali umowę z wileńskim przewoźnikiem UAB "VVT“ na dostawę 41 trolejbusów Trollino nowej generacji. To drugi tak duży kontrakt na jednorazową dostawę "trajtków" na Litwie od ponad dekady!

Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę z wileńskim przewoźnikiem UAB "Vilniaus viešasis transportas“ na dostawę 41 trolejbusów Trollino nowej generacji. To drugi tak duży kontrakt na jednorazową dostawę "trajtków" na Litwie od ponad dekady!

Transakcja opiewa na 15,8 mln EUR. Do Wilna przyjedzie 41 Nowych Trollino 12. Pojazdy będą wyposażone w napęd firmy Skoda Electric. Wileńskie nT12 będą bardzo bogato wyposażone. Nie zabraknie klimatyzacji, rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej, gniazdek USB dla pasażerów, a także alco-lock'ów. Pojazdy mają zostać dostarczone do litewskiej stolicy na jasieni 2018 roku.

"Nowe trolejbusy marki Solaris będą miały wszystkie udogodnienia, bez których komfortowa podróż jest niewyobrażalna. Będą wygodne nie tylko dla pasażerów, ale także dla kierowców. Dzięki zainstalowaniu liczników zużycia energii elektrycznej w każdym trolejbusie będziemy szybciej reagować na zmianę kosztów operacyjnych i tym samym łatwiej będzie zarządzać tą flotą" - powiedział Rimantas Markauskas, dyrektor zarządzający wileńskiego VVT.

"Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jesteśmy aktywnie zaangażowani w rozbudowę systemu ekologicznego transportu publicznego w Wilnie. Dzisiaj zawarta umowa to kolejny krok w rozwoju elektromobilności. Wilno otrzyma sprawdzone trolejbusy, które będą sumą naszych dotychczasowych doświadczeń w produkcji tego typu pojazdów. Dzięki temu najszybciej jak to możliwe komunikację miejską w Wilnie czeka sporo odmłodzenie." - powiedział Krzysztof Kowalski, dyrektor Solaris Bus & Coach odpowiedzialny za kraje nadbałtyckie.

Ostatni raz większa modernizacja wileńskiego transportu publicznego miała miejsce w latach 2004-2006. Następnie miasto w 2011 roku kupiło 45 niskopodłogowych Solarisów Trollino 15AC. Obecnie VVT posiada 250 trolejbusów. W dni powszednie liniowo przewoźnik wykorzystuje ich 188. Długość trakcji trolejbusowej w Wilnie wynosi 144 k. Rocznie "trajtki" w stolicy Litwy wykonują pracę eksploatacyjną na poziomie ok. 11,229 mln wzkm.

Dla Solarisa natomiast dzisiejsza umowa to drugie ważne zwycięstwo na Litwie. Przypomnijmy, że producent z Bolechowa wespół z Lietuvos DNB Baknk dostarczy w formie leasingu 150 nowych autobusów do Wilna. Będzie to 100 klasy MAXI oraz 50 przegubowców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wilno
VVT
Solaris
trolejbus
 • Jacek – 22.12.2017

  Brawo Solaris oby tak dalej

 • Andre – 22.12.2017

  Szkoda, bo to oznacza, że będą odpuszczać kolejne krajowe przetargi i zrobi się miejsce na takie wynalazki jak traktor w postaci autobusu.

 • NIE – 22.12.2017

  Traktorowi wszyscy mówią NIE

 • farafiu – 22.12.2017

  Kurde, ale macie problemy... Ursusa eliminuje się dosłownie pierdołami, więc mądry przewoźnik, który widząc problemy z terminowością oraz jakością jego wyrobów, nie odważy się spartolić SIWZu, aby go czasem tylnymi drzwiami wpuścić.

 • Trocki – 22.12.2017

  Gratulacje dla polskiego producenta

 • Maro – 23.12.2017

  Ciekawe kiedy zadebiutuje nowa generacja deskorolki, czyli Urbino i Trollino 15.

 • dev – 29.12.2017

  Trollino 15 zakupiono w latach ok. 2005-2006 a nie 2011! W 2011 roku zakupiono kilka trajtków na bazie MAZa. Trochę rzetelności.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.