TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris na InnoTrans 2018 elektromobilnie. Trolejbusowe premiery!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.08.2018 13:00:04
fot. Solaris

Tegoroczne premiery targowe Solarisa w Berlinie koncentrują się na pojazdach bezemisyjnych. Piąta z rzędu edycja InnoTrans z udziałem polskiego producenta jest miejscem premiery trolejbusu Trollino 12 w nowej odsłonie oraz...

Tegoroczne premiery targowe Solarisa w Berlinie koncentrują się na pojazdach bezemisyjnych. Piąta z rzędu edycja InnoTrans (18-21 września) z udziałem polskiego producenta jest miejscem premiery trolejbusu Trollino 12 w nowej odsłonie oraz elektrycznego Urbino 12 z najnowszymi rozwiązaniami w segmencie elektromobilności. Oba pojazdy wystawione zostaną na terenie zewnętrznym w Sommergarten Bus Display, natomiast na swoje stoisko Solaris zaprasza do CityCube (Hala A, numer stoiska 304).

Od niemal dwudziestu lat Solaris oferuje swoim klientom ciche i ekologicznej trolejbusy. W tym czasie polski producent wyrósł na największego ich dostawcę w Unii Europejskiej. Na targach InnoTrans 2018 swoją premierę świętuje Solaris Trollino 12 w nowej odsłonie. W Berlinie przedstawiony zostanie nowy Solaris Trollino 12 zamówiony przez Urząd Miasta Gdynia. Jednocześnie polski producent przybliży swoją najnowszą ofertę wokół trolejbusów: 12-metrowe Trollino 12, przegubowe Trollino 18 oraz dwuprzegubowe Trollino 24; jak również stosowane w nich napędy, opcjonalne systemy magazynowania i ładowania energii.

Solaris swój pierwszy trolejbus zaprezentował w 2001 roku. Od tego momentu do klientów w szesnastu państwach dostarczono ponad 1200 pojazdów tego typu. Trolejbusy Solarisa można spotkać w niemal 50 miastach całej Europy, m.in. w Bolonii, Budapeszcie, Esslingen, Gdyni, Ostrawie, Pilźnie, Rydze, Rzymie, Salzburgu, Sofii, Tallinie, Tychach czy Wilnie.

Drugim zaprezentowanym pojazdem będzie Solaris Urbino 12 electric zamówiony przez przewoźnika z Frankfurtu nad Menem. W zaledwie siedem lat od premiery swojego pierwszego autobusu elektrycznego Solaris dostarczył lub zebrał zamówienia na ponad 330 takich pojazdów od klientów w czternastu państwach. Producent przedstawi także najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące ogrzewania, chłodzenia oraz układu kierowniczego skupiające się na ograniczeniu zużycia energii, jak również kompleksowe prowadzenie inwestycji, które obejmuje nie tylko dostawę autobusów i systemów ładowania, ale także zapewnia przygotowanie ich instalacji łącznie z pracami budowlanymi.

Nowością jest również system zdalnej diagnozy autobusów elektrycznych eSConnect. Usprawnia on i wspiera możliwości diagnostyczne i serwisowe oraz umożliwienia analizę specjalistycznych danych gromadzonych przez pojazd.

Oba pojazdy wystawione zostaną na terenie zewnętrznym w Sommergarten Bus Display, natomiast na swoje stoisko Solaris zaprasza do CityCube (Hala A, numer stoiska 304). Natomiast 18 września o godzinie 13:45 Solaris zaprasza także na konferencję prasową, która odbędzie się w Centrum Prasowym w hali 6.3 sala B.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Solaris
trolejbus
elektrobus
InnoTrans
targi
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.