TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris na sprzedaż? Zdaniem Gazety Prawnej
GAZETA PRAWNA - Opublikowano: 03.04.2018 09:44:32

Producent autobusów Solaris na sprzedaż - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Producent autobusów Solaris na sprzedaż - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta powołując się na swoje źródła podaje, że powodem decyzji nie są uwarunkowania rynkowe, ale przyczyny osobiste. Chętnych na wielkopolskiego producenta nie brakuje. W grze są m.in. podmioty z Chin i Turcji.

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" zainteresowanych podmiotów jest siedem. Ofertę może złożyć również Polski Fundusz Rozwoju. Gazeta powołując się na swoje źródła w PFR, podaje jednak, że nie chodzi tutaj o nacjonalizację spółki tylko o objęcie 20-30 proc. udziałów w firmie i dalszą kooperację z prywatnym inwestorem.

Solaris bada opcję sprzedaży

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że Solange i Krzysztof Olszewscy - właściciele firmy - badają opcję sprzedaży pakietu 100 proc. udziałów w Solarisie. W przeprowadzeniu transakcji ma pomóc niemiecka firma Goetzpartners. Dziennik jednak podaje, że ani niemiecki Man, ani Mercedes nie są zainteresowane kupnem polskiego producenta.

Zaangażowanie PFR w kupno Solarisa zdaniem źródeł "DGP", wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jednym z jej kluczowych elementów jest bowiem wdrożenie w Polsce programu elektromobilności. Elektryczne autobusy byłyby zatem jego idealnym uzupełnieniem.

Więcej we wtorkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.