TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris nagrodzony za Trollino 24. Design ma znaczenie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.02.2020 14:00:44
Solaris nagrodzony za Trollino 24. Desing ma znaczenie

Dwuprzegubowy trolejbus Solaris Trollino 24 otrzymał prestiżową nagrodę Top Design Award, przyznawaną w ramach odbywającego się w Poznaniu Arena Design 2020.

Dwuprzegubowy trolejbus Solaris Trollino 24 otrzymał prestiżową nagrodę Top Design Award, przyznawaną w ramach odbywającego się w Poznaniu Arena Design 2020. Wyróżniony za swoje innowacyjne, unikalne wzornictwo pojazd został zaprezentowany na terenie poznańskich targów.

Międzynarodowe targi Arena Design przyciągają do Poznania światowych wizjonerów w dziedzinie designu i są okazją do zaprezentowania produktów o najwyższym poziomie wzornictwa. XII edycja wydarzenia odbywa się w tym roku w dniach 25-28 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pierwszego dnia targów Solaris zaprezentował swój najdłuższy pojazd – dwuprzegubowy trolejbus Trollino 24 MetroStyle, który został wyróżniony w konkursie Top Design. Nagroda Top Design jest prestiżowym znakiem wybitnej jakości wzorniczej, którą przyznaje niezależne jury złożone ze specjalistów w dziedzinie designu.

Trollino 24 po raz pierwszy zaprezentowany na Busworld 2019 to najdłuższy pojazd dotąd w ofercie Solarisa. Zbudowany w wyrazistej wersji MetroStyle jest odpowiedzią na najnowsze trendy w branży transportu publicznego. Napęd trolejbusu stanowią dwa silniki trakcyjnie o mocy 160 kW każdy. Pakiet baterii Solaris High Power ładowany jest podczas jazdy z trakcji trolejbusowej. Dzięki nim Trollino może jechać również bez zewnętrznego zasilania. W innowacyjnym modelu znajdziemy liczne udogodnienia dla pasażerów i kierowcy: m.in. w ładowarki USB, kamery w miejscu tradycyjnych lusterek bocznych, a także elektryczne wspomaganie kierownicy. Na pokładzie Trollino 24 może podróżować ponad 200 osób, dlatego pojazd jest idealnym rozwiązaniem dla metropolii z trasami o dużym natężeniu ruchu pasażerskiego.

Tegorocznej edycji wystawy Arena Design przyświeca idea slowness i to wokół niej koncentrują się wystawy i prelekcje, towarzyszące wydarzeniu. Podczas sesji AD Talks projektanci z różnych części świata dzielili się z publicznością swoim postrzeganiem koncepcji slowness i tym, jak ją kreatywnie wcielają w swoje projekty. Jens Timmich, główny designer autobusów marki Solaris, opowiadał o dynamicznej zmianie, jaka zachodzi w transporcie zbiorowym i o tym, jak tę zmianę rozumie i wykorzystuje firma Solaris, tworząc swoje produkty.

Design produktów marki Solaris był wielokrotnie nagradzany na przestrzeni rozwoju firmy, również przez jury konkursu Top Design, które nagrodziło wcześniej m.in. Solaris Urbino 12 LE lite i tramwaj Solaris Tramino, a także autobus Urbino czwartej generacji, który na swoim koncie ma także prestiżową nagrodę IF design.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Solaris
trolejbus
nagroda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.