TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris o trolejbusach dla Kowna: komfortowe i bezpieczne
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.10.2018 14:30:19
Solaris o trolejbusach dla Kowa: komfortowe i bezpieczne

Kowno zamówiło 85 trolejbusów Trollino 12. To największy trolejbusowy kontrakt Solarisa - po 50 szt. Trollino 18 do Kluż-Napoki oraz 80 egzemplarzach Trollino 18 dla Mediolanu. Przedstawiamy kowieńską specyfikację.

Z początkiem października przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali z przewoźnikiem UAB Kauno Autobusai z Kowna umowę na dostawę aż 85 sztuk nowoczesnych trolejbusów Solaris Trollino 12.

Zgodnie z jej założeniami, dostawy bezemisyjnych pojazdów z Bolechowa zrealizowane będą w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy. O zawarciu umowy Kauno Autobusai pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Zamówienie złożone przez litewskiego przewoźnika, zakładające dostawę 85 Solarisów Trollino 12 warte jest blisko 30 milionów EUR. Podpisując umowę, Solaris umocnił swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji trolejbusów, kontynuując tym samym pasmo licznych zamówień, jakie pozyskał w ostatnich miesiącach. Niedawno Solaris, oprócz kontraktu trolejbusowego w Kownie, podpisał umowy na dostawę do 50 przegubowych trolejbusów Trollino 18 do Kluż-Napoki w Rumunii oraz 80 kolejnych pojazdów tego samego typu do Mediolanu we Włoszech.

Z myślą o pasażerach i kierowcach

Trolejbusy zamówione przez UAB Kauno Autobusai będą mogły zabrać na pokład do 85 osób, w tym 27 na miejscach siedzących. Wejście do trolejbusów ułatwią podwójne drzwi w układzie 2+2+2 oraz funkcja przyklęku, dzięki której prawa strona trolejbusu obniży się podczas postoju na przystanku.

Dodatkowo dla podniesienia komfortu podróżowania, pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Ekologiczne trolejbusy napędzane będą przez asynchroniczny silnik trakcyjny o mocy ponad 150 kW.

Trolejbusy zostaną ponadto wyposażone w ekologiczne oświetlenie w technologii LED, w skład którego wejdą również lampy oświetlające pantograf i linie trakcyjne. Na pokładzie, oprócz rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej, będzie także układ monitoringu wizyjnego wraz z rejestratorem, który obserwować będzie zarówno przestrzeń pasażerską, jak i kabinę kierowcy.

Polski producent zamontuje również w zamówionych pojazdach szereg innych udogodnień dla kierowców czyniących ich pracę łatwiejszą i bezpieczniejszą. Wśród nich wymienić można alkoholową blokadę silnika trakcyjnego uniemożliwiającą uruchomienie pojazdu jeśli urządzenie wykryje stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Trollino 12 dla Kowna będą także posiadać układ wspomagania kierownicy składający się z dwóch pomp – głównej, zamontowanej przy silniku trakcyjnym oraz pompy pomocniczej. Dzięki temu, nawet w przypadku utraty mocy z linii trakcyjnej, pojazd nadal posiadać będzie wspomaganie układu kierowniczego.

Solaris na Litwie

Realizując dostawę dla UAB Kauno Autobusai, firma Solaris Bus & Coach S.A. potwierdza swą pozycję europejskiego lidera produkcji trolejbusów, a także umacnia swoją i tak już silną obecność na Litwie, gdzie do tej pory dostarczyła ponad 220 pojazdów, a dostawa kolejnych 150 do przewoźnika w Wilnie właśnie się kończy. Niemalże 100 Solarisów, w tym 42 trolejbusy, jeździ właśnie po ulicach Kowna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Solaris
Litwa
Kowno
trolejbus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.