TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową w Gorlicach. Kiedy dostawy?
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.10.2018 14:00:30
Solaris z umową w Gorlicach. Kiedy dostawy?

10 października na gorlickim rynku odbyło się oficjalne podpisanie umowy z firmą Solaris Bus & Coach na zakup 11 niskopodłogowych autobusów Urbino 10,5.

10 października na gorlickim rynku odbyło się oficjalne podpisanie umowy z firmą Solaris Bus & Coach na zakup 11 niskopodłogowych autobusów Urbino 10,5.

W wydarzeniu udział wzięli wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Stanisław Sorys, burmistrz miasta - Rafał Kukla, zastępca burmistrza - Łukasz Bałajewicz, prezes MZK Gorlice - Marcin Lech, radni oraz Rafał Zajas - dyrektor sprzedaży firmy Solaris.

Dokumenty podpisano w Urbino 10,5 w barwach MZK Oświęcim, który przez najbliższych 10 dni będzie wykonywał kursy na gorlickich liniach. Już wkrótce bliźniacze pojazdy na stałe zawitają do Gorlic. Kiedy? Pierwszych sześć sztuk przyjedzie w okolicy kwietnia 2019 r., a kolejnych pięć sztuk w okolicy maja 2019 r. Zgodnie z umową Solaris ma 270 i 300 dni na wywiązanie się z zadania. 

Nie tylko autobusy

Pełną integrację z transportem zbiorowym zapewni - dodał burmistrz - infrastruktura rowerowa o długości 15 km powstająca w gminach partnerskich wraz z jedenastoma punktami przesiadkowymi. Na przedsięwzięcia te gorlicki samorząd otrzymał prawie 15 mln zł unijnego wsparcia z RPO.

Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys zaznaczył, że nowe autobusy zastąpią wyeksploatowane jednostki, które służyły przez wiele lat. -"Będą wozić mieszkańców powiatu gorlickiego, przez co z pewnością zmniejszy się ilość samochodów na drogach. W ten sposób walczymy z niską emisją, o czyste powietrze w naszym środowisku, ale również staramy się promować publiczną komunikację zintegrowaną" - podkreślił.

Nowoczesne, dostosowane do osób niepełnosprawnych, osób starszych i kobiet w ciąży autobusy, wyruszą w trasę nie tylko po Gorlicach, ale także na terenie sąsiednich gmin: Biecz, Sękowa, Lipinki, Gorlice i Moszczenica. Kursować będą na 7 liniach. Autobusy wyposażone zostaną także w monitoring, który czuwał będzie nad bezpieczeństwem podróżnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MZK Gorlice
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.