TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową w Malborku. 6 x Urbino 12 electric
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2020 09:00:55
Solaris z umową w Malborku. 6 x Urbino 12 electric; fot. UM Malbork

Malbork zawarł umowę na dostawę autobusów elektrycznych.

9 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta Malborka w obecności burmistrza Marka Charzewskiego podpisana została umowa pomiędzy Miejskim Zakładem Komunikacji w Malborka a Solaris Bus & Coach.

Chodzi o zakup sześciu 12-metrowych autobusów elektrycznych Urbino 12 electric za łączną kwotę 13.948,200,00 zł. brutto. MZK reprezentowała prezes Małgorzata Zemlik, a Solarisa - dyrektor sprzedaży regionu Północ - Adam Milewski.

O tym przetargu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Elektryczna trzynastka

Malbork jest jednym z 13. beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach umowy zawartej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. W tym prestiżowym gronie, pomorskie miasto znalazł się w towarzystwie Krakowa, Gdynia, Szczecina, Poznania, Zielonej Górny, Sosnowca, Gliwic, Gorzowa Wielkopolskiego, Radomia, Opola, Piły i Kędzierzyna Koźle.

Malbork jest jednym z pierwszym miast, które w ramach tego programu ma już podpisane umowy na realizację autobusowego projektu.

Nie tylko autobusy

System ładowania akumulatorów do autobusów zapewni konsorcjum: Ekoenergetyka Polska plus Westa Builiding, z którym MZK zawarło umowę na kwotę 1.716.711,60 zł. brutto na zakup 5 ładowarek do autobusów.

Elektrobusy wraz z systemem ładowania pojawią się na ulicach Malborka w I półroczu 2021 roku i będą obsługiwały linię Nr 1 oraz linię Nr 6.

Ładowarki usytuowane zostaną przy pętli autobusowej na Piaskach oraz przy Cmentarzu Komunalnym.

Całkowity koszt unijnego projektu wynosi 19.670.776,82 zł, z czego 85%, tj. 13.812.746,58 zł. zostanie dofinansowane ze środków unijnych w wyniku zawartej przez MZK umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w ramach projektu "Elektryfikacja komunikacji miejskiej w Malborku", Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, Priorytet VI: "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach" w Działaniu 6.1 "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
MZK Malbork
Solaris
Ekoenergetyka