TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową w Płocku. Diesle na deser
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.10.2019 16:00:04 1 komentarz
fot. UM Płock

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał 30 września umowę z Adamem Milewskim – dyrektorem sprzedaży z Solaris Bus & Coach na dostawę czterech nowych autobusów dla Komunikacji Miejskiej.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał 30 września umowę z Adamem Milewskim – dyrektorem sprzedaży z Solaris Bus & Coach na dostawę czterech nowych autobusów dla Komunikacji Miejskiej.

Solaris ma dostarczyć do Płocka dwa pojazdy o standardowej długości 12 metrów. Kolejne dwa będą przegubowcami o długości 18 metrów. Łącznie kontrakt opiewa na 6 335 484 PLN brutto. Ceny jednostkowe autobusów to 1 095 700 PLN netto za "dwunastkę" i 1 479 700 za przegubowca. Kolejne autobusy od producenta z Bolechowa dla historycznej stolicy Mazowsza będą objęte długą, bo pięcioletnią gwarancją całopojazdową.

"Fakt, że nie będą to autobusy z napędem hybrydowym nie oznacza, że będą nieekologiczne. Napędzające je silniki diesla spełniają najostrzejsze normy Euro 6" – podkreślał prezydent Andrzej Nowakowski.

Pojazdy będą w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, z dedykowaną dla Płocka tapicerką na siedzeniach dla pasażerów: będą miały logo Płocka i kolor zbliżony do koloru logo miasta.

Wszystkie zostaną wyposażone w "bramki" do liczenia pasażerów. Nowością - podobnie jak w czterech autobusach hybrydowych Solarisa, na dostawę których umowę miasto podpisało w lipcu - będzie system informacji pasażerskiej, oparty o wyświetlacze w kolorze białym (te pokazujące na zewnątrz numer linii i kierunek), które są bardziej czytelne, szczególnie dla osób słabiej widzących.

Będą miały również wewnętrzny wyświetlacz LCD pokazujący przebieg całej trasy (z każdym przystankiem) oraz zaznaczeniem, które już przystanki autobus minął, a które jeszcze zostały do przejechania.

Zakup realizowany jest w ramach projektu "Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Miasta Płocka – etap II" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego działań związanych z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej mazowieckiego RPO.

A inne zakupy?
Ten rok stoi nie tylko pod znakiem zakupów autobusowych od miasta. Również spółka Komunikacja Miejska we własnym zakresie pozyska łącznie osiem autobusów. W formie leasingu nabędzie dwa klasy MIDI, które pozwolą wycofać z eksploatacji Kapeny Thesi City. O tym przetargu pisaliśmy tutaj. Do tego dojdzie sześć maksymalnie trzyletnich autobusów klasy MAXI. O szczegółach zakupu pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Płock
UM
KM Płock
Solaris
  • Chates – 10.10.2019

    Brawo Solaris!

  • czeslaw2 – 10.10.2019

    Złotowski ty sobie kondolencje na swoją pustą głowe złóż.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !