TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową w Puławach na trzy Urbino 8,9LE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.05.2018 16:45:34
Solaris z umową w Puławach na trzy Urbino 8,9LE

MZK w Puławach zakończyło przetarg na dostawę trzech autobusów klasy MIDI. 23 kwietnia przewoźnik podpisał z Solarisem umowę. Niskowejściowe małe “jamniki" trafią do Puław w przyszłym roku.

Miejski Zakład Komunikacji w Puławach zakończył przetarg na dostawę trzech autobusów klasy MIDI. 23 kwietnia przewoźnik podpisał z Solarisem umowę. Niskowejściowe małe “jamniki" trafią do Puław w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że puławskie MZK dwa razy musiało szukać dostawcy trzech małych autobusów. Za pierwszym razem przewoźnikowi nie udało się zdobyć jakiejkolwiek oferty. Na początku lutego spółka ogłosiła nowy przetarg. MZK wymagało dostarczenia pojazdów z nadwoziami o długość od 8,49 do 9 m, szerokości w przedziale 2,4 – 2,55 m i wysokości maksymalnie 3,2 m. Wymiana pasażerów odbędzie się przez dwoje drzwi w układzie 1-2-0. Podróżować nimi będzie mogło ok. 55 - 60 osób. Szczegółowo wymagania przewoźnika opisaliśmy tutaj.

14 marca upłynął termin składania ofert. MZK na zakup trzech autobusów dziewięciometrowych przygotowało 2 693 700 PLN brutto. Oznacza to, że za jeden pojazd przewoźnik gotów był zapłacić nie więcej niż 730 000 PLN netto, a więc o 52 500 PLN netto więcej niż w pierwszym podejściu. Mimo to nie była to dalej zadowalająca suma za pojazd tej klasy.

Jedyną ofertę przedstawił Solaris. Przewyższała ona jednak budżet MZK. Producent z Bolechowa za trzy spalinowe Urbino 8,9LE chciał zainkasować 3 151 260 PLN brutto. Jeden ok. dziewięciometrowy "jamnik" został więc wyceniony na 854 000 PLN netto.

MZK szybko dało do zrozumienia, że podpisze umowę z Solarisem. Spółka znalazła dodatkowe środki na zakup "maluchów". Producent z Bolechowa musiał jedynie uzupełnić swoją ofertę o wymagane dokumenty. Tak też ucznił i w efekcie 5 kwietnia puławska spółka mogła zaakceptować propozycję Solarisa. Dwa tygodnie później, 23 kwietnia odpisano umowę na dostawę autobusów. Trzy Urbino 8,9LE trafią do Puław na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Jedak wcześniej, bo już w tegoroczne lato puławscy pasażerowie będą mogli skorzystać z trzech nowych autobusów klasy MIDI i 10 typu MAXI. Autobusy te dostarczy MAN. Dzięki temu ponad 1/3 floty puławskiego MZK zostanie znacząco odmłodzona.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MZK Puławy
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.