TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solarisy w Eko-Oknach. Pierwszy taki projekt w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.01.2018 18:04:30 16 komentarzy
Solarisy w Eko-Oknach. Pierwszy taki projekt w Polsce

Śląski producent okien - firma Eko-Okna - kupiła fabrycznie nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie marki Solaris i rozszerzyła własną, regularną komunikację. Tego jeszcze w naszym kraju nie było!

Śląski producent okien - firma Eko-Okna - kupiła fabrycznie nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie marki Solaris i rozszerzyła własną, regularną komunikację. Tego jeszcze w naszym kraju nie było!

Rozbudowana pracownicza sieć z nowymi autobusami ruszyła 1 stycznia 2018 r. Połączyła ona z fabryką w Kornicach trzy nowe miejscowości: Pilszcz, Rudy i Kędzierzyn-Koźle. Oprócz nich producent utrzymuje połączenia m.in z Raciborzem, Rybnikiem, Grabówką, Wodzisławiem Śląskim, Głubczycami i Kuźnią Raciborską.

Od stycznia obsługę połączeń powierzono zakładowej flocie autobusowej, która składa się z czterech nowych autobusów, w tym:

 • dwóch niskopodłogowych autobusów miejskim klasy MEGA - nU18

 • dwóch międzymiastowych autobusów międzymiastowych InterUrbino 12.

Wszystkie mają firmowe, biało-zielone barwy, trochę przypominające szczecińskie autobusy.

Cała sieć komunikacyjna działa w systemie trzyzmianowym, co powoduje, że każdy z pracowników może dopasować rozkład jazdy do swoich potrzeb. Tym samym wykluczono to, co kładzie masowy transport pracowniczy - autobusy o określonej godzinie, gdzie nie ma miejsce na pracę po godzinach czy indywidualny tok zajęć. Poniżej rozkład zakładowych autobusów.

-"Dotychczas każdego dnia pojazdy dowoziły do przedsiębiorstwa setki osób. Od Nowego Roku liczba linii powiększyła się o Pilszcz, Rudy i Kędzierzyn-Koźle - mówi Dawid Wyrtki, dyrektor ds logistyki i transportu w EKO-OKNA S.A. - Zatrudniamy coraz więcej pracowników z coraz większej liczby rejonów. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć nowe linie, dzięki którym osoby u nas zatrudnione będą mogły swobodnie dojeżdżać do przedsiębiorstwa. Staramy się także tak lokalizować przystanki, by dostęp do nich był dla naszych pracowników jak najwygodniejszy. Dzięki tego typu działaniom mamy także nadzieję, że coraz większa liczba osób zdecyduje się na pracę u nas. Chcemy pokazać, że wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które zatrudniamy, poprzez tworzenie jak najlepszych i komfortowych warunków pracy."

Eko-Okna to czołowy producent stolarki okiennej i drzwiowej w Europie, zatrudnia obecnie ponad 3,6 tys. osób z powiatu raciborskiego, głubczyckiego, wodzisławskiego, rybnickiego i okolic. Tylko w ciągu ostatniego roku w przedsiębiorstwie powstało ponad 1 tys. nowych miejsc pracy. Firma posiada tez flotę 240 samochodów ciężarowych plus teraz cztery autobusy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
fabryka
 • advisor – 12.01.2018

  Przykład godny naśladowania!

 • hehuh – 12.01.2018

  Warto dodać, że same autobusy zostały dostarczone ponad pół roku temu.

 • bun – 12.01.2018

  Jak nie było jak było. W latach 90 tych, dowożenie pracowników do pracy to w wielu zakładach był standard.

 • pavlos – 12.01.2018

  Tylko większość dowozi jakimiś szrotami.

 • Lechu – 12.01.2018

  w Dębicy pewien zakład pracy dla swoich pracowników wybudował sieć trolejbusową.

 • Misiek Krk – 12.01.2018

  Było, było i to w jakim zakresie. Choćby Transgór w latach 80-tych dowożący górników nawet z Zawoi i też na zmiany.

 • nie takt – 13.01.2018

  szkoda tylko ,że nie wożą uznanymi polskimi markami AUTOSAN ,SOLBUS,URSUS, JELCZ!!!

 • Łooodziak – 13.01.2018

  @nie takt A przepraszam Solaris nie jest polską uznaną marką? Wszystkie cztery marki razem wzięte nie są tak popularne w Europie, ale i na świecie co Solaris. E.... Debilizm obecnej władzy wraz z zacofaniem rozlał się na caaaały kraj. Tak zapewne Solaris tworzą Żydzi, Niemcy, KGB i lewacka UE... LOL

 • CNG FAN – 13.01.2018

  Od kiedy Ursus jest uznana marka? Ursus po prostu jest i tyle

 • JK – 13.01.2018

  URSUS - jest uznaną marką traktorów.

 • hgw – 13.01.2018

  Łooodziak – " Debilizm obecnej władzy wraz z zacofaniem rozlał się na caaaały kraj. "Przykro mi to mówić ale jesteś pozostałością debilizmu poprzedniej władzy,jeśli sądzisz tak jak piszesz.Bo to raczej dzięki obecnej władzy ludzie mają gdzie pracować-jak widać ,oraz godnie zarabiać co za byłej na szczęście władzy nie było oczywiste.Otwórz oczy i się ocknij z PO-wskiego zaczadzenia

 • swen – 13.01.2018

  hgw A czy za poprzedniej władzy ludzie nie pracowali i nie zarabiali ? Jeśli uważasz, że to co dzieje się obecnie w polskiej gospodarce jest zasługą tej obecnej, jedynie słusznej władzy, to jesteś w błędzie. Tylko, że ta dobra hossa w gospodarce za długo chyba nie potrwa. Właśnie przez zacofanie i debilizm obecnej władzy. Niestety, od ponad 2 lat Polska na własną prośbę marginalizuje swoją pozycję w Europie i na świecie. Z kraju który miał silną pozycję i był poważnym graczem staliśmy się krajem drugiej a może i nawet trzeciej ligi europejskiej, który za jedynego sojusznika ma Węgry, które w każdej chwili mogą nam pokazać środkowy palec. Popatrz na dane GUS. O ile maleje bezrobocie i rosną płace, to coraz poważniejszym problemem staje się spadek inwestycji, zarówno tych zagranicznych, ale również tych całkowicie polskich, zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowym.

 • Trzymajcie mnie – 13.01.2018

  @hgw Akurat gospodarka to taka dziedzina, w której władza ma mało do gadania, chyba, że uczyli Ciebie już z nowych podręczników. Polska stanowi w niej igłę w stogu siana. Przecież zagraniczne koncerny nie sprowadziły się do Polski za czasów objęcia władzy przez PiS, tylko dużo wcześniej. Myślisz, że ktoś kto inwestuje zwraca uwagę kto rządzi? On zwraca uwagę, by jemu to się opłaciło. A tu już zależy od światowego trendu i rynku. Np. Ekologiczne autobusy. Taki trend zapanował w całej Europie, a nie tylko w Polsce. Nie oglądaj na przyszłość tyle telewizji, tylko rozejrzyj się po świecie.

 • Praca i co poza tym – 13.01.2018

  Przybywa przewozów pracowniczych a ubywa normalnej komunikacji ogólnodostępnej. Widać w kraju sukcesu człowiek ma pracować, pracować i jeszcze pracować...

 • nie wstydzę się Solarisa – 14.01.2018

  Brawo Jamnik, bo niby dlaczego prywaciarz miałby kupować "słuszne" autobusy, a nie praktyczne, dobre i ekonomiczne? Takie przykłady pokazują, ze Solaris jest najlepszy. Za nim przepaść, a dopiero później MAN,SCANIA VOLVO, MB. Na końcu Ursus, Autosan i reszta świata (trzeciego)

 • Stylista – 18.01.2018

  Brawo za taki rozwój transportu, z Głubczyc też jeżdżą tam do pracy,

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.