TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spalinowe Scanie i hybrydowe MAN-y już w Kaliszu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.12.2017 19:00:39 17 komentarzy
fot. UM Kalisz, facebook.com

Cztery Scanie Citywide 12 LF i pięć MAN-ów Lion`s City A37 Hybrid zaczną już niedługo zaczną wozić pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych. Nowe autobusy są już w posiadaniu przewoźnika.

Cztery Scanie Citywide 12 LF i pięć MAN-ów Lion`s City A37 Hybrid zaczną już niedługo zaczną wozić pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych. Nowe autobusy są już w posiadaniu przewoźnika. Dziś, 6 grudnia w "Mikołajki" pasażerowie mieli pierwszą okazję do przejażdżki.

Przypomnijmy, że na początku czerwca natomiast KLA zakontraktowało dostawy łącznie 9 autobusów. Przewoźnik kupił od Scanii cztery spalinowe Citywide'y 12LF. MAN z kolei dostarczył pięć hybrydowych Lion'sów City A37. Oba zamówienia były warte niespełna 13,55 mln PLN brutto.

Natomiast pod koniec czerwca KLA rozpoczęło dziesięcioletnią dzierżawę dziesięciu sztuk Nowego Urbino 12. Solaris z swoim partnerem finansowym za dostawę autobusów i finansowanie ich wynajmu zainkasują ok. 14,57 mln PLN brutto. Oznacza to, że ten rok KLA kończy z wynikiem 19 nowych autobusów. Ale wróćmy do dzisiejszych kaliskich gwiazd- Scanii i MAN-a.

Autobusy, które dostarczono KLA są bardzo bogato wyposażone oraz przyjazne dla środowiska. Wszystkie posiadają silniki spełniające normę Euro 6. Zadbano także o bezpieczeństwo, gdyż w komorach mieszczących jednostki napędowo zainstalowano system detekcji i gaszenia pożaru. Pasażerowie mogą liczyć na takie udogodnienia jak klimatyzacja, gniazdka USB i czytelny system informacji pasażerskiej. Miłą niespodzianką, są kąciki dla najmłodszych podróżnych. Z myślą o nich część foteli obito inną tapicerką, a na ścianach bocznych wewnątrz autobusów pojawiły się bajkowe motywy.

Dzisiejszy debiut nowych Scanii i MAN-ów w Kaliszu to nie koniec zakupowej karuzeli. Miasto ma potwierdzone dofinansowanie unijne na zakup 11 autobusów hybrydowych. Co więcej otrzymało już ofertę na nie. Przedstawił ją MAN. Przekracza ona jednak nieznacznie szacunki urzędników. Bądźmy jednak dobrej myśli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KLA Kalisz
Scania
MAN
hybryda
 • Maciek_150 – 06.12.2017

  Granatowego lakieru zabrakło ? Paskudnie wygląda ten niedomalowany pas granatowy z przodu w Scaniach, czy MAN-ach.

 • heheszki – 06.12.2017

  Cóż, nie wybrali najlepszych produktów od Autobusowego Potentata.

 • Dobry producent – 06.12.2017

  Dlaczego stare polskie miasto daje zarobić obcym? A przecież jest dobry producent polskich autobusów, Ursus . Pieniądze nakręciły by polską gospodarkę!

 • Pesteczeq – 06.12.2017

  @Dobry producent>Dobry producent>UrsusWybierz jedno :V

 • WT – 06.12.2017

  Kalisz potentatów autobusowych nie cierpi dlatego wybrał manufaktury Solarisa , Mana i Scani .

 • Tylko Solek – 06.12.2017

  Co to znaczy "nie cierpi" i jakim prawem wypowiadasz się w imieniu spółki?

 • Jacek – 06.12.2017

  To trochę dziwne. Mała ilość wozów i 3 marki, żeby to się czkawką za parę lat nie odbiło jak skończy się gwarancja.

 • wt – 06.12.2017

  Bardzo boli Ursus uważa się za potentata ,dlatego nie chciałem już go obrażać . Najpierw trzeba wystartować potem się mądrować i nie tylko Kalisz jest tego przykładem .

 • oko – 06.12.2017

  najważniejsze że nie wybrali składaków z niemieckiej montowni w Oblechowie!!!!

 • fff – 07.12.2017

  Bardzo ładnie wyglądają te nowe autobusy w barwach kaliskiego przewoźnika. Kolego, Kalisz z tego co wiem nigdy nie kupował takiego szajsu jakim jest Ursus i chwała Bogu! Do pierwszego komentarza- bardzo dobrze, że nie ma więcej granatu. Przez to autobusy są przyjemniejsze.

 • pytanie – 07.12.2017

  @oko: ILE CI ZAPŁACILI ZA TĄ SPAMERSKĄ MIERNOTĘ, traktorzysto?!?!?!

 • michał – 07.12.2017

  Kalisz jest za pięknym miastem na szajs zwany ursusem

 • XD – 07.12.2017

  Oby te nowe Scanie nie psuły się i nie trzęsły tak jak stare omnicity

 • 4 – 07.12.2017

  Myślałem,że ten przetarg też zgarnie solaris. No ale Many też spoko

 • miki – 07.12.2017

  Ładne te pojazdy. Plus nowe solarisy. Kalisz na dużym plusie w tym roku:)

 • Brawo Solaris – 08.12.2017

  Brawo Kalisz

 • Słupsk – 08.12.2017

  Scania zapewnia serwis, szkolenia dla kierowców oraz gwarancję. Autobusy są produkowane w Polsce, wiec Polacy zarabiają na tym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.