TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Społeczna czujność kierowcy MPK Kraków
- Opublikowano: 10.01.2019 12:00:18
Społeczna czujność kierowcy MPK Kraków; fot. MPK Kraków

Kierowca MPK Kraków pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny .

Kierowca MPK Kraków pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny .

We wtorek, 8 stycznia przed południem w Komisariacie Policji III w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o zaginięciu 83-letniego mężczyzny. Po kilkugodzinnej niepewności mężczyzna został odnaleziony, głównie dzięki czujności kierowcy MPK Kraków, który zwrócił uwagę na zdezorientowanego pasażera autobusu linii 139, pasującego do rysopisu przekazanego przez policję.

Według zgłoszenia starszy pan wyszedł w nocy z mieszkania, nie informując domowników o swych zamiarach. Niepokój rodziny był tym większy, że senior ma problemy z pamięcią. Policjant pełniący tego dnia służbę na stanowisku oficera dyżurnego, natychmiast podjął wielokierunkowe czynności, mające na celu odnalezienie mężczyzny.

Policjanci z "Trójki" wraz z funkcjonariuszami plutonu alarmowego Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przystąpili do intensywnych działań poszukiwawczych na terenie całego miasta. Dyżurny rozesłał również komunikat o zaginięciu do innych służb interwencyjnych, a także do dyspozytora MPK, skąd błyskawicznie trafił do kierowców i motorniczych.

Około godziny 20 Ireneusz Antoniak, kierujący autobusem linii 139 na ul. Czarnowiejskiej, zwrócił uwagę na zdezorientowanego pasażera, którego rysopis był zbieżny z podanym w komunikacie o zaginięciu. O fakcie tym powiadomił dyspozytorów MPK, a oni zgłosili ten fakt policji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili tożsamość 83-latka i wezwali karetkę, aby sprawdzić, czy odnaleziony nie wymaga opieki medycznej. Po upewnieniu się, że starszemu panu nic nie dolega, policjanci odwieźli mężczyznę do domu i przekazali rodzinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.