TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sposobem w wirusa: Czas otworzyć drzwi
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.07.2020 13:00:49
Sposobem w wirusa: Czas otworzyć drzwi

Firma Move & Traffic Controls opracował higieniczne rozwiązanie dla drzwi w autobusach i tramwajach.

Firma Move & Traffic Controls opracował higieniczne rozwiązanie dla drzwi w autobusach i tramwajach.

Trudne czasy. Aktualna sytuacja od tygodni stawia przed transportem nowe wyzwania. Wiele codziennych procedur jest kwestionowanych lub wymagane są nowe procedury, żeby sprostać wymaganiom higienicznym. Na przykład standardowe wcześniej przyciski do otwierania drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej nagle stwarzają ryzyko zakażenia.

Nad rozwiązaniem tego problemu pracowała firma Move&Traffic Controls z Berlina, która wymyśliła nowy czujnik , automatycznie otwierający drzwi z zewnątrz, bez dotykania żadnego przycisku przez pasażera.

-"Jeśli pasażer zbliża się do drzwi, ten fakt jest wykrywany przez czujnik, który wysyła do drzwi sygnał ich otwarcia – opisuje nowy system Dionizy Gliwka, manager sprzedaży w firmie Move&Traffic Controls. - W ten sposób transport publiczny może mieć swój udział w zapobieganiu zakażeniom. Ale to nie wszystko. Takie niezależne otwieranie drzwi daje również podwyższenie komfortu, np. dla osób niepełnosprawnych, o obniżonej mobilności, z wózkiem dziecięcym, czy po prostu z dużym bagażem."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
komponenty