TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sposobem w wirusa: Nowe patenty Mercedesa i Setry.
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2020 11:00:41
Sposobem w wirusa: Nowe patenty Mercedesa i Setry.

Daimler Buses wprowadził m.in. standardowy, wysokowydajny filtr cząstek stałych z funkcją antywirusową oraz drzwi chroniące kierowców w autobusach turystycznych.

Kierowcy autobusów stale wchodzą w bliski kontakt ze swoimi pasażerami. Aby zapobiec infekcjom kropelkowym, Daimler Buses opracował profesjonalne drzwi chroniące kierowcę wykonane ze szkła bezpiecznego i wysokiej jakości poliwęglanu.

Można je już zamówić do miejskich modeli Mercedes-Benz Citaro, a także do serii autobusów międzymiastowych Setra LE business.

Kolejny krok

Zdaniem Daimler Buses, kierowcy autokarów powinni też mieć możliwość korzystania z takiej samej ochrony, jak ich koledzy z transportu publicznego. Dlatego od września można teraz zamawiać drzwi ochronne również do aktualnej serii Mercedes-Benz Tourismo, a także do autobusów Setra ComfortClass 500 i Setra S 531 DT.

Dotyczy to nie tylko nowych pojazdów. Można to zamówić jako rozwiązanie modernizacyjne w starszych pojazdach – także dla Intouro.

Kolejna nowość to bezdotykowy dozownik środka dezynfekującego, który można zamontować na mechanizmach drzwi w autokarach Mercedes-Benz i Setra. Ta oferta jest dostępna od końca września.

Lepiej niż w biurze

Systemy klimatyzacji montowane standardowo w autokarach już teraz chronią przed ryzykiem infekcji, zapewniając szybką wymianę powietrza na pokładzie. Nowe funkcje obejmują standardowe, wysokowydajne filtry cząstek o działaniu przeciwwirusowym.

-"Dzięki najnowocześniejszym technologiom filtracyjnym i ponadprzeciętnemu współczynnikowi wymiany świeżego powietrza, nasze autokary turystyczne zawsze łączyły bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie. Między innymi zastosowanie antywirusowych warstw funkcjonalnych pozwoliło nam po raz kolejny znacząco poprawić środki ochrony higienicznej – oczywiście pod warunkiem, że przestrzegane są zasady społecznego dystansu i zakrywania ust i nosa"- mówi Gustav Tuschen, szef działu rozwoju produktu w Daimler Buses.

W pełni automatyczna klimatyzacja nieustannie zmienia powietrze wewnątrz pojazdu. Przy typowych temperaturach zewnętrznych od 8 do 26 stopni Celsjusza, układ klimatyzacji wykorzystuje maksymalny poziom świeżego powietrza (od 80 do 100 procent), dlatego co dwie minuty następuje ciągła i całkowita zmiana powietrza wewnątrz pojazdu. Zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach systemy klimatyzacji działają w trybie powietrza mieszanego. Tutaj odnowa świeżego powietrza we wnętrzu następuje co cztery minuty. Dla porównania: w pomieszczeniach mieszkalnych wymiana powietrza jest zalecana co najmniej co dwie godziny, a w biurach - co najmniej co godzinę.

Daimler Buses idzie nawet o krok dalej: w autobusach Mercedes-Benz Tourismo, Setra ComfortClass 500, TopClass 500 i S 531 DT na specjalne życzenie można zwiększyć maksymalny poziom świeżego powietrza w układach klimatyzacji aż o 33 lub 40 procent poprzez dodatkowe rozszerzenie zakresu temperatury zewnętrznej.

Klimatyczna nowość

Ponadto do autokarów marki Setra i Mercedes-Benz Daimler wprowadza nowe filtry powietrza. Są one wielowarstwowe, progresywnie, wysokowydajne i mają dodatkowo antywirusową warstwę. Filtry aktywne są stosowane w klimatyzacji dachowej, w filtrze recyrkulacji powietrza, a także w przednim nadmuchu powietrza.

W tym roku mają pojawić się jeszcze filtry aktywne do Mercedes-Benz Citaro.

Co ważne, pojazdy wyposażone w aktywny filtry są wyposażone w widoczną dla pasażerów naklejkę przy wejściu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
autokar
pasażer
kierowca
Mercess
Setra