TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sposobem w wirusa: Poręcze z powłoką antywirusową
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.08.2020 09:00:23
Sposobem w wirusa: Poręcze z powłoką antywirusową

Daimler Buses testuje m.in. poręcze z powłoką antywirusową.

Podróżowanie autobusem w dobie koronawirusa bardzo się zmieniło. Mniej pasażerów, kierowcy na odległość, obowiązek noszenia masek na pokładzie...

W tej sytuacji koncern Daimler Buses podjął wiele działań, aby podnieś bezpieczeństwo na pokładzie. Dla wszystkich. Aktualnie Mercedes kończy prace nad pakietem dodatkowego wyposażenia antykoronawirusowego, testowane są też dozowniki środków dezynfekujących.

Ochronić kierowcę i pasażera

Aby zapobiec infekcji drogą kropelkową, ścianki działowe dla kierowców o różnych wysokościach zostały wykonane z hartowanego bezpiecznego szkła (ESG) lub poliwęglanu ze wszystkimi ustawowo wymaganymi certfikatami. Od niedawna są one również dostępne dla autobusu miejskiego Mercedes-Benz Citaro (modele C1 i C2) do późniejszego montażu w sieci serwisowej OMNIplus.

Aby zapewnić pełne wykorzystanie pierwszego rzędu siedzeń, przygotowywane są kolejne ścianki działowe dla kierowców z poliwęglanu pod wysokim ciśnieniem – na przykład dla Intouro lub Tourismo.

Jednak najciekawiej w zakresie antywirusowej kontroli zapowiadają się testy poręczy z powłoką antywirusową.

-"Kolejnym punktem ciężkości środków antykoronawirusowych jest redukcja lub zabicie wirusów i zarazków w autobusie. W ten sposób w przyszłości będzie można montować poręcze z powłoką antybakteryjną i przeciwwirusową w autobusach miejskich. Obecnie takie powłoki odporne na zarazki znajdują się w fazie testów dla filtrów powietrza, pokrowców na siedzenia i innych elementów – informuje dział marketingu Mercedes-Benz

Ta technologia jest o tyle dla nas ciekawa, że kilka lat o takim rozwiązaniu mówił polski producent siedzeń – firma Ster.(my pisaliśmy o tym w InfoBusie m.in. TUTAJ) Czyżby to oznaczało, że polskie fotele i poręcze pojadą do Mannheim? Zobaczymy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
kierowca
Mercedes