TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SPPK Police wybierają MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.12.2017 20:44:01 6 komentarzy
fot. Mirek Nader, poznanskie-autobusy.pl

Dziś, 5 grudnia Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów. Spółka zaakceptowała jedyną ofertę, którą otrzymała. Przedstawił ją MAN.

Dziś, 5 grudnia Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów. Spółka zaakceptowała jedyną ofertę, którą otrzymała. Przedstawił ją MAN. Zmieściła się ona w budżecie przewoźnika.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono pod koniec września. SPPK chciało wyłonić dostawcę łącznie pięciu nowych autobusów miejskich. Mają to być trzy pojazdy klasy MAXI z nadwoziami o długości 11,5 – 12 m oraz dwa przegubowce o długości 17,5 – 18,1 m. Wszystkie będą całkowicie niskopodłogowe. Szczegółowo wymagania przewoźnika wobec nowych nabytków, które zostały zawarte w SIWZ opisaliśmy tutaj. W ciągu maksymalnie 168 dni od podpisania umowy autobusy mają zostać przekazane SPPK.

Termin składania ofert upłynął 10 listopada. SPPK nie opublikowało od razu protokołu z tej czynności. Nie wiedzieliśmy więc przez chwile jakim budżetem dysponował przewoźnik na nowe autobusy.Poprzednim razem, gdy spółka także kupowała trzy autobusy klasy MAXI oraz dwa przegubowe było to 5,05 mln PLN netto.Od początku natomiast wiedzieliśmy natomiast, że wpłynęła jedna oferta. Przedstawił ją MAN.

Zmieściła się ona w budżecie przygotowany przez przewoźnika. SPPK na trzy nowe autobusy standardowe oraz dwa przegubowce miało zarezerwowane 5 155 000 PLN netto. Tymczasem producent "lwów" zaproponował, że zrobi to o 142 000 PLN taniej. Jego propozycja opiewała na 5 013 000 PLN netto.

Zatem pozostawało jedynie oczekiwanie na zaakceptowanie oferty MAN-a przez przewoźnika z Polic. To nastąpiło dziś. Pozostaje zatem oczekiwanie na dopełnienie pewnych formalności i SPPK z producentem "lwów" będą mogli podpisać umowę. Oznacza to, że trzy Lion'sy City A21 i dwa A21 powinny zawitać do Polic najpóźniej w maju przyszłego roku.

Zmierzający do końca obecny przetarg jest już drugim tegorocznym postępowaniem zakupowym prowadzonym przez SPPK na nowe autobusy. Przypomnijmy, że we wrześniu spółka odebrała pięć pojazdów od Solarisa. Pisaliśmy o tym tutaj. Producent z Bolechowa przekazał przewoźnikowi trzy Urbino 12 i dwa Urbino 18. Są to jeszcze przedstawiciele trzeciej generacji miejskich modeli "jamnika". Są one warte 4,6 mln PLN netto.

Do obydwu zakupu dorzuci się UE w formie wsparcia ze środków zachodniopomorskiego RPO. SPPK planowało kupić łącznie 15 autobusów- dziewięć przegubowych i sześć klasy MAXI.Pozostał do przeprowadzenia zatem ostatni przetarg, tym razem na pojazdy klasy MEGA. Czy też padnie on łupem MAN-a? Policki przewoźnik ceni sobie unifikację taboru, więc gdyby kolejne nowe autobusy miały również logo lwa na masce byłby z pewnością bardzo kontent.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
SPPK Police
MAN
 • piesek – 05.12.2017

  Jeszcze zatęsknią za Autobusowym Potentatem

 • pogromca pseudoMKM – 05.12.2017

  @up2x HAHAHA CHYBA NIE. NO SIĘ NA NIM PRZEJECHALI!

 • co się dzieje – 05.12.2017

  Nie rozumiem dlaczego ktoś wypowiada sie w imieniu spółki. To nie ma wyglądać tylko jeździć, w miare bezawaryjnie. Nie istotna jest marka. A jakiś "pseudomkm" jak widać ma problemy ze sobą albo leczy kompleksy w ten sposób na tym forum.

 • dokładnie – 06.12.2017

  @pogromca: cala polska za to przejechala sie na mopsie. Nikt juz nie chce tego pseudo wyrobu spod znaku tego czegoś ze zdjecia.

 • !!! – 06.12.2017

  piesek: brawo! w końcu dobry komentarz!!!

 • Kasper ze Szczecina – 09.12.2017

  Następny przetarg na autobusy tylko MEGA w SPPK wygra na sto procent IVECO z modelem Urbanway 18 bądź BredaMenariniBus z modelem Citymood 18.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.