TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sprawdzali maseczki, znaleźli kierowcę bez prawa jazdy
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2020 19:30:12
Sprawdzali maseczki, znaleźli kierowcę bez prawa jazdy - zdjęcie poglądowe; fot. WTP

Mazowieckie/ Kierowca autobusu miejskiego w Legionowie prowadził bez uprawnień

Kierowca autobusu miejskiego w Legionowie prowadził bez wymaganych uprawnień; odkryli to policjanci podczas rutynowej kontroli przeprowadzanej wraz z pracownikami sanepidu - poinformowała w czwartek, 17 września. PAP podkom. Justyna Stopińska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 10.30 w centrum Legionowa. Jak poinformowała podkom. Justyna Stopińska, policjanci wydziału ruchu drogowego wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzali rutynową kontrolę w środkach transportu miejskiego. Podczas jednej z nich wykryli, z kierowca autobusu linii miejskiej 723 nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu.

"Kierowca został za to ukarany mandatem" – poinformowała.

Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie powiedział PAP, że według informacji policji, kierowca stracił uprawnienia kilka dni wcześniej. Podkreślił jednocześnie, że nie poinformował on pracodawcy o utracie uprawnień. "W związku z tym w trybie natychmiastowym rozwiązano z nim umowę o pracy" – poinformował.

"Dyspozytorzy, którzy nie dopełnili obowiązków i dopuszczali kierowcę do pracy bez uprawnień, zostali ukarani karami regulaminowymi" - dodał Stawicki.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
kierowca
Policja
Mazowieckie