TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Środa Śląska wybiera MMI i dalej szuka melexów
- Opublikowano: 09.06.2017 14:55:55 2 komentarze
Środa Śląska wybiera MMi i dalej szuka melexów

Ależ tydzień w wykonaniu MMI. Firma wygrała kolejny - po Strzelinie, Zawierciu, Andrychowie - przetarg na minibusy. Dodatkowo Środa ogłosiła jeszcze raz przetarg na dostawę trzech elektrobusów klasy MINI.

Ależ tydzień w wykonaniu MMI. Firma wygrała kolejny - po Strzelinie, Zawierciu, Andrychowie - przetarg na minibusy. Dodatkowo  Środa ogłosiła jeszcze raz przetarg na dostawę trzech elektrobusów klasy MINI.

Elektryczna powtórka w wydaniu MINI

Zaczynamy od elektrobusów. W poprzednim postępowaniu Środy Śląskiej nie udało się wybrać dostawcy ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Czy 258 300 zł brutto to było zbyt mało by znaleźć chętnego? Trudno o jednoznaczne stwierdzenie, gdyż równie dobrze przeszkodą mogły być inne czynniki.

W nowym przetargu gmina dalej celuje w elektryczne pojazdy o długości 4,5 – 6 m i umożliwiające podróż przynajmniej 13 pasażerom. Napęd elektryczny ma być oparty na silniku trakcyjnym o mocy minimum 7 kW oraz bateriach, które umożliwią pokonanie dystansu przynajmniej 100 km na jednym ładowaniu. Ponadto zamawiający wymaga wyposażenia pojazdów w wyświetlacze zewnętrzne oraz klimatyzację.

Oferty na które gmina czeka do 21 czerwca będą oceniane przy pomocy siedmiu kryteriów. Prym wiedzie cena mają 60% wagi. Po 5% będzie można zyskać za skrócenie terminu dostawy, czas realizacji naprawy gwarancyjnej układu napędowego, czas realizacji naprawy gwarancyjnej konstrukcji nośnej elektrobusów oraz najniższe zużycie energii w warunkach testu SORT2. Po 10% można zdobyć dzięki wydłużeniu gwarancji na układ napędowy oraz nadwozie z podwoziem.

MMI pokonuje Automet

Dzisiaj z kolei wybrano dostawcę trzech autobusów klasy mini. Przypomnijmy, że gmina celowała w pojazdy o długości do 8 m. Miały one umożliwiać podróż przynajmniej 25 pasażerom. Nie mniej niż 16 osób ma mieć zagwarantowany dostęp do miejsca siedzącego. Wejście na pokład ma być możliwe dzięki drzwiom w układzie 0-2-2, 0-1-2, 0-2-0 lub 0-2-1. Silnik wysokoprężny spełniający normę Euro 6 ma być zblokowany z automatyczną skrzynią biegów. Również i w tych autobusach nie może zabraknąć klimatyzacji oraz zewnętrznych wyświetlaczy.

Wybór padł na tańszą ofertę, którą przedstawiła firma MMI ze Zbyszewa. Opiewa ona na 1439100 zł brutto. Pokonała ona droższą, którą przedstawił Automet Group. Spółka z Sanoka proponowała realizację dostawy za 1 494450 zł brutto.

Propozycja MMI okazała się lepsza nie tylko dzięki cenie, ale także skróceniu napraw gwarancyjnych. W efekcie jeśli nic się nie zmieni to jeszcze w tym roku do Środy Śląskiej trafią trzy Kapeny. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Środa Śląska
MMI
przetarg
  • mmi – 11.06.2017

    Przecie melexami nie mozna wozic ludzi... podobno

  • dd – 12.06.2017

    Nazwa Melex dotyczy raczej tylko jednego wytwórczy takich pojazdów, to taki sam częsty błąd jak nazywanie każdych butów sportowych Adidasami czy każdego miernika alcomatem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.