TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Środa w trzecim podejściu do czerech e-minibusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.07.2017 17:00:12 1 komentarz
Środa w trzecim podejściu do czerech e-minibusów

Do trzech raz sztuka? Oby. Bo czasu coraz mniej. Dlatego Środa Śląska błyskawicznie rozpisała kolejny, trzeci już przetarg na zakup czterech minibusów elektrycznych. Termin składania ofert upływa za ... tydzień.

Do trzech raz sztuka? Oby. Bo czasu coraz mniej. Dlatego Środa Śląska błyskawicznie rozpisała kolejny, trzeci już przetarg na zakup czterech wolnobieżnych minibusów elektrycznych. Termin składania ofert upływa za ... tydzień.

Przypomnijmy, że 19 lipca 2017 r. miało miejsce unieważnienie drugiego postępowanie Środy Śląskiej na zakup czterech wolnobieżnych minibusów elektrycznych. Tym razem pojawiła się jedna oferta - najpewniej od potentata na tym rynku, czyli wrocławskiej firmy Intentio - ale zawierała ona poważną wadę formalną i dlatego została odrzucona. Urzędnikom przyszło to tym łatwiej, że przekraczała ona budżet zamawiającego. To i tak jakaś zmiana na lepsze, gdyż wcześniej - w ramach pierwszego, wiosennego podejścia - nie pojawił się żaden oferent.

Zamawiający w zasadzie nic nie zmienił w swoim nowym przetargu. Nie wiemy dokładnie, czy dotychczasowy budżet (258 300 zł brutto) jest ten sam, ale wydaje się, że to spora suma pieniędzy, aby znaleźć chętnego.

W nowym przetargu gmina dalej celuje w elektryczne pojazdy o długości 4,5-6 m i umożliwiające podróż przynajmniej 13 pasażerom. Napęd elektryczny ma być oparty na silniku trakcyjnym o mocy minimum 7 kW oraz bateriach, które umożliwią pokonanie dystansu przynajmniej 100 km na jednym ładowaniu. Ponadto zamawiający wymaga wyposażenia pojazdów w wyświetlacze zewnętrzne oraz klimatyzację.

Oferty na które gmina czeka do 27 lipca (!) będą oceniane przy pomocy siedmiu kryteriów. Prym wiedzie cena mają 60% wagi. Ponadto mamy:

  • Termin wykonania dostawy pojazdów (T) 10,00

  • Czas zrealizowania naprawy gwarancyjnej układu napędowego (U) 5,00

  • Czas zrealizowania naprawy gwarancyjnej nadwozia oraz szkieletu podwozia (K) 5,00

  • Okres gwarancji układu napędowego (N) 10,00

  • Okres gwarancji nadwozia oraz szkieletu podwozia (P) 10,00

Oferent musi wykazać, że należycie wykonał w okresie ostatnich 3 lat dostawę wolnobieżnych minibusów elektrycznych, o łącznej wartości co najmniej 350 tys. zł, w tym co najmniej jedna dostawa powinna dotyczyć minimum dwóch zabudowanych pojazdów elektrycznych o liczbie miejsc siedzących co najmniej 13+1 (kierowca). Wadium to 8 400,00 zł

Data zakończenia dostawy to 27 listopada 2017 r. Zamówienie zostało dofinansowane z dolnośląskiego RPO.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Środa Śląska
przetarg
elektrobus
MINI
  • Irek – 21.07.2017

    Ursus nie produkuje e-minibusów? Ten busik na podwoziu mini dostawczaka od Ursusa by się zmieścił.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.