TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stacja MZK uderzy w paliwową zmowę cenową?
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.09.2018 09:00:50
Stacja MZK uderzy w paliwową zmowę cenową?

Ciekawy pomysł z Stalowej Woli, gdzie prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny chce rozbić cenową zmowę na rynku paliw. Za pomocą stacji paliw MZK!

Ciekawy pomysł z Stalowej Woli, gdzie prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny chce rozbić cenową zmowę na rynku paliw. Za pomocą stacji paliw MZK!

-"Od lat głośno krytykowałem zmowę cenową na rynku paliw w Stalowej Woli. Teraz ten monopol cenowy stanowczo i odważnie rozbijemy! - deklaruje Lucjusz Nadbereżny.

I wszystko na to wygląda, że ten projekt jest na dobrej drodze ku realizacji. 22 sierpnia spółka MZK Stalowa Wola otworzyła oferty w przetargu na wybudowanie ogólnodostępnej, miejskiej stacji paliw na terenie MZK. Przedmiotem zamówienia było wykonanie samoobsługowej stacji paliw (m.in. dostawa i montaż nowego, dwudzielnego zbiornika 36m3 ON+95, demontaż istniejących dystrybutorów i wiaty, budowa nowej wiaty, dostawa i podłączenie nowych dystrybutorów z istniejącymi zbiornikami oraz z nowym zbiornikiem),dostawa dwóch terminali płatniczych (stacja bezobsługowa) oraz rozbiórka budynków kolidujących z projektowaną przebudową wraz z wykonaniem innej niezbędnej infrastruktury zgodnie z dokumentacją projektową i szczegółowymi wymaganiami zamawiającego

Jedna oferta

W postępowaniu zgłosiła się jedna firma - Siga Serwis z Radzionkowa, która zaproponowała cenę 2222952 PLN brutto, podczas gdy budżet zamawiającego na cel wynosił 2300000 PLN brutto. Czyli wszystko gra. Czekamy na umowę i uroczyste otwarcie stacji MZK.

-"Od końca listopada tego roku rozpoczniemy odważny proces burzenia starych zwyczajów na lokalnym rynku paliw. Duże brawa dla Pani Prezes i całego zespołu Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli za determinację w realizacji tego odważnego projektu - podkreśla prezydent.

To nie pierwsze miasto w Polsce, które będzie posiadało własną stację paliw. Od 2009 roku miejska stacja paliw działa przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Tarnowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
paliwo
zajezdnia
MZK Stalowa Wola
  • Marcin Kamola – 03.09.2018

    Testowane od lat. I raczej bez skutku. Raczej sposób MZK na sprzedawanie paliwa z wyższą marżą niż to robią zwykłe stacje (bo MZK ma pewnie w zakupie ceny ON nieosiągalne dla zwykłego kierowcy).

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.