TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stalowa Wola na zakupach. 10 elektrobusów i 9 diesli
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.04.2017 13:18:22 8 komentarzy
Stalowa Wola na zakupach. 10 elektrobusów i 9 diesli

20 kwietnia Gmina Stalowa Wola ogłosiła przetarg na zakup łącznie 19 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym zarówno elektrycznych, jak i z silnikami diesla Euro 6.

20 kwietnia 2017 r. Stalowa Wola ogłosiła przetarg na zakup łącznie 19 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym zarówno elektrycznych, jak i z silnikami diesla Euro 6. Do tego gmina chce zamówić systemem ładowania elektrobusów. Wszystko w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu UE pn.: Mobilny MOF.

Stalowa Wola swoje autobusowe zakupy podzieliła aż na trzy części:

 • Pierwsza część to dostawa 10 szt. fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy MIDI zasilanych energią elektryczną wraz z systemem ładowania.

 • Druga część to dostawa 6 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MIDI napędzanych olejem napędowym o długości ok. 9,5 m.

 • Trzecia część to dostawa 3 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MINI napędzanych olejem napędowym o długości od 7 do 8 m.

Trzech zwycięzców?

Co ważne, oferty można składać w odniesieniu do poszczególnych części.

Kryteria wyboru najbardziej korzystne oferty są te same dla wszystkich części to:

 • Parametry techniczne / Waga: 30

 • Parametry ekologiczne / Waga: 10

 • Cena - Waga: 60

Elektrobusy jak i pojazdy z silnikami diesla mają dotrzeć do Stalowej Woli najpóźniej 25/06/2018.

Stalowe wymagania

Wymagania finansowe w autobusowym przetargu względem oferentów są następujące:

- dla części I i II zamówienia ? wykonawca musi wykazać polisę OC w wysokości min. 3 000 000,00 PLN, dla części III - min. 500 000 PLN.

Co do doświadczenia to oferent powinien w okresie ostatnich 3 lat wykazać się ? dla zadania 1 - co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech elektrycznych autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej o wartości dostawy min. 6 000 000 PLN netto; dla części II zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 3 000 000 PLN netto; dla części III zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej dwóch autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 600 000 PLN netto.

O tym kto podejdzie do tego zamówienia dowiemy się 5 czerwca, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Unijne wsparcie

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał w marcu br. unijne dotacje dla 6. lokalnych projektów w ramach działania 5.4 Niskoemisyjny transport miejski , w tym Stalowej Woli.

Najwyżej oceniony (91 pkt.) w podkarpackim konkursie został właśnie projekt Gminy Stalowa Wola o nazwie "Mobilny MOF Stalowej Woli" - o łącznej wartości 52 568 054,51 PLN brutto, w tym dotacja z EFRR 36 827 768,27 PLN brutto ? obejmuje przede wszystkim zakup nowoczesnego taboru autobusowego. Dzięki Unii po stalowowolskich drogach jeździć ma 19 nowych autobusów, w tym 10 elektrycznych.

- "Dokonamy pozytywnej rewolucji w komunikacji miejskiej! - zapowiedział  prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wybudowane zostanie także turborondo prowadzące do strefy gospodarczej przy ul. Energetyków, powstaną centra przesiadkowe (m.in. przy dworcu PKS w Stalowej Woli i dworcu PKP w Rozwadowie) oraz ścieżki rowerowe. Zacznie też funkcjonować elektroniczny system informacji pasażerskiej. Z kolei na terenie Niska, Pysznicy i Zaleszan jako gmin partnerskich powstaną nowe przystanki wraz z parkingami i ścieżki rowerowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Stalowa Wola
przetarg
tabor
 • Wielbiciel Solarisa – 20.04.2017

  Kibicujemy Pani Solange!!! Trzymamy kciuki!! BRAWO PANI SOLANGE! DAJEMY

 • fsd – 20.04.2017

  Ale jak gmina? To miasto kupuje oddzielnie autobusy a gmina oddzielnie?

 • kris – 20.04.2017

  Miasto to też gmina - miejska. Można tych nazw używać zamiennie.

 • LU – 20.04.2017

  Elektrobusy - UrsusDiesle - AutosanTrzeba wspierać firmy, które płacą podatki w Polsce a nie na Cyprze!

 • Antysolange – 21.04.2017

  Pani Solange już zaciera ręce... @LU - Ursus ani Autosan nie spełnia tej części:"Co do doświadczenia to oferent powinien w okresie ostatnich 3 lat wykazać się ? dla zadania 1 - co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech elektrycznych autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej o wartości dostawy min. 6 000 000 PLN netto; dla części II zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 3 000 000 PLN netto; dla części III zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej dwóch autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 600 000 PLN netto."

 • farafiu – 21.04.2017

  Po klęsce Ursusa w Toruniu wcale się nie dziwię, że przewoźnicy wolą sprawdzony sprzęt.

 • Brazer – 21.04.2017

  @farafiu - np. Autosan Sancity

 • Strażak sam – 22.04.2017

  Tia sprawdzone na razie mieli jedno średnie zamówie na 9-tki dla Krakowa jezeli na podstawie jednego zlecenia na kilkanaście pojazdów jednego typu ktoś mówi że San City To sprawdzone pojazdy to mija się z prawda

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.