TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stalowa Wola z kolejnym MINI-testem. Iveco!
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.02.2017 18:49:46 4 komentarze
Stalowa Wola z kolejnym MINI-testem. Iveco!

MZK Stalowa Wola przygotowuje się do kolejnych MINI-zakupów i w środku zimy rozpoczęła testy białego jak śnieg miejskiego minibusu Iveco-SKD Stratos LF 38. Oferowanego przez spółkę ABP.

MZK Stalowa Wola przygotowuje się do kolejnych MINI-zakupów i w środku zimy rozpoczęła testy białego jak śnieg miejskiego minibusu Iveco-SKD Stratos LF 38, który oferowany jest w Polsce przez spółkę ABP Bus & Coach.

Pojazd będzie można spotkać w Stalowej Woli do 14 lutego. Przypomnijmy, że listopadzie MZK odebrał dwa nowe minibusy od firmy Automet z Sanoka. MiniCity LF na bazie Mercedes-Benz Sprinter 516 o pojemności łącznie 30 miejsc kosztowały razem 1 178 094 zł brutto / 957.800,00 PLN.

Wracając do testów. Niskopodłogowy autobus Iveco-SKD Stratos LF 38 ma 7,7 metra długości, a jego pojemność pasażerska to 38 miejsc, w tym 14 siedzących. W układzie napędowym zastosowano silnik FPT (Iveco) o mocy 125 kW spełniający normę Euro 6. W zależności od zamówionej wersji silnik może współpracować z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów. Zarówno stanowisko pracy kierowcy jak i cała przestrzeń pasażerska może być klimatyzowana.

Pojazd bazujący na podwoziu Iveco Daily produkowany jest w Czechach przez firmę nadwoziową Stratos. Dlaczego ABP wybrało akurat ten model do polskiej oferty? Niskopodłogowy LF 38 nie ma wielu konkurentów w swojej kategorii ? tutaj rywalizuje jedynie z Mercedes-Benz Sprinter 65 City lub z ofertą lokalnych firm nadwoziowych jak Automet czy AUTO-Cuby. I wygrywa ceną i pojemnością. Potwierdza to wynik przetargu MZK w Bielsku-Białej, gdzie cena bielskiego Stratosa LF 38 wyniosła niespełna 500 tys. zł netto.

Dodatkowo w bielskim egzemplarzu na przeciw drugich drzwi zlokalizowano miejsce dla wózka inwalidzkiego. Autobus wyposażony został także w cztery tablice informacyjne ? trzy zewnętrzne (przód, bok i tył) oraz jedną wewnętrzną. Dodatkowo nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa system monitoringu składający się z dwóch kamer wewnętrznych oraz po jednej skierowanej przed i za pojazd.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Stalowa Wola
Iveco
MINI
 • alpak – 10.02.2017

  Cena zwariowana. Szok!!!. Przecież w podobnej cenie będzie Autosan i Sor 8,5 metra

 • BG – 10.02.2017

  Który Autosan? Który Sor? I w czym one są niby lepsze?

 • Aha – 10.02.2017

  Jak to coś odkupią, jak było z karakanem, to ja wyp... ze Stalowej nie wiem gdzie. ;-;Poza tym wspomnieć, że testy trwają od 7.02 do 10.02 to nie łaska?

 • Andrzej – 13.02.2017

  Porownaj spalanie. I przelicz n?o oszczednosci to zrozumiesz

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.