TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stalowa Wola z kolejnym MINI-testem. Iveco!
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.02.2017 18:49:46 4 komentarze
Stalowa Wola z kolejnym MINI-testem. Iveco!

MZK Stalowa Wola przygotowuje się do kolejnych MINI-zakupów i w środku zimy rozpoczęła testy białego jak śnieg miejskiego minibusu Iveco-SKD Stratos LF 38, który oferowany jest w Polsce przez spółkę ABP Bus & Coach.

Pojazd będzie można spotkać w Stalowej Woli do 14 lutego. Przypomnijmy, że listopadzie MZK odebrał dwa nowe minibusy od firmy Automet z Sanoka. MiniCity LF na bazie Mercedes-Benz Sprinter 516 o pojemności łącznie 30 miejsc kosztowały razem 1 178 094 zł brutto / 957.800,00 PLN.

Wracając do testów. Niskopodłogowy autobus Iveco-SKD Stratos LF 38 ma 7,7 metra długości, a jego pojemność pasażerska to 38 miejsc, w tym 14 siedzących. W układzie napędowym zastosowano silnik FPT (Iveco) o mocy 125 kW spełniający normę Euro 6. W zależności od zamówionej wersji silnik może współpracować z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów. Zarówno stanowisko pracy kierowcy jak i cała przestrzeń pasażerska może być klimatyzowana.

Pojazd bazujący na podwoziu Iveco Daily produkowany jest w Czechach przez firmę nadwoziową Stratos. Dlaczego ABP wybrało akurat ten model do polskiej oferty? Niskopodłogowy LF 38 nie ma wielu konkurentów w swojej kategorii ? tutaj rywalizuje jedynie z Mercedes-Benz Sprinter 65 City lub z ofertą lokalnych firm nadwoziowych jak Automet czy AUTO-Cuby. I wygrywa ceną i pojemnością. Potwierdza to wynik przetargu MZK w Bielsku-Białej, gdzie cena bielskiego Stratosa LF 38 wyniosła niespełna 500 tys. zł netto.

Dodatkowo w bielskim egzemplarzu na przeciw drugich drzwi zlokalizowano miejsce dla wózka inwalidzkiego. Autobus wyposażony został także w cztery tablice informacyjne ? trzy zewnętrzne (przód, bok i tył) oraz jedną wewnętrzną. Dodatkowo nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa system monitoringu składający się z dwóch kamer wewnętrznych oraz po jednej skierowanej przed i za pojazd.


Sprawdź też:
MZK Stalowa Wola
Iveco
MINI
 • alpak – 10.02.2017

  Cena zwariowana. Szok!!!. Przecież w podobnej cenie będzie Autosan i Sor 8,5 metra

 • BG – 10.02.2017

  Który Autosan? Który Sor? I w czym one są niby lepsze?

 • Aha – 10.02.2017

  Jak to coś odkupią, jak było z karakanem, to ja wyp... ze Stalowej nie wiem gdzie. ;-;

  Poza tym wspomnieć, że testy trwają od 7.02 do 10.02 to nie łaska?

 • Andrzej – 13.02.2017

  Porownaj spalanie. I przelicz n?o oszczednosci to zrozumiesz

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.