TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stalowa Wola z nowymi autobusami i bezpłatną komunikacją
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.12.2016 13:12:23 3 komentarze
Stalowa Wola z nowymi autobusami i bezpłatną komunikacją

22 grudnia dwa niskopodłogowe minibusy Mercedes-Benz Sprinter z zabudową Automet wzmocniły tabor MZK Stalowa Wola. Dodatkowo w Święta mieszkańcy będą podróżować za darmo.

22 grudnia dwa nowe, miejskie, niskopodłogowe minibusy Mercedes-Benz Sprinter z zabudową Automet wzmocniły tabor MZK Stalowa Wola. To kolejne, po zakupionym w listopadzie Karsanie, pojazdy które zapoczątkują wymianę taboru miejskiego przewoźnika. Jak mówi zarząd MZK ? teraz ma być taniej, bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Pojazdy Mercedes-Benz-Automet MiniCity wyprodukowane zostały w Sanoku, w ramach przetargu, który wygrała spółka Automet Group. Nowe minibusy wyjechały na ulicę Stalowej Woli dzisiaj, 23 grudnia. Ich wnętrze zostało wyposażone w system monitoringu, klimatyzację oraz system liczenia pasażerów. Pojemność jednostkowa MiniCity to 19 miejsc. Nowe autobusy spalają 11- 13 litrów paliwa na 100 km. Dla porównania, większość autobusów znajdujących się w taborze MZK dochodzi do 37 litrów na 100 km. Koszt zakupu nowych minibusów to 1,2 mln zł

- "Autobusy są wynikiem polskiej myśli konstrukcyjnej i wyprodukowane przez Automet na Podkarpaciu, w Sanoku. To firma również związana z naszym regionem. Cieszymy się, że są takie rozwiązania, które w sposób ekonomiczny, a jednocześnie w sposób bezpieczny i funkcjonalny będą służyć naszym mieszkańcom" ? powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że 1 grudnia 2015 r. Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej wszedł w struktury Miejskiego Zakładu Komunalnego. Jak podkreślił prezydent była to jedna z najlepszych decyzji jaka została podjęta w tej kadencji..

W święta za darmo

- "W związku z nasileniem się ruchu komunikacyjnego w okresie świąt Bożego Narodzenia, również dojazdach na cmentarze, na zakupy, podjęliśmy wspólnie decyzję, że w najbliższy piątek, Wigilię, Boże Narodzenie i w świętego Szczepana w całej komunikacji publicznej, dla wszystkich pasażerów będą bezpłatne przejazdy w całej sieci komunikacji. Serdecznie zachęcamy do tego, żeby w czasie tych 4 dni korzystać z bezpłatnej komunikacji zarówno na terenie Stalowej Woli, jak i też całej sieci" - podkreślił Lucjusz Nadbereżny.

Od nowego roku zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy autobusów miejskich. Jest to efekt przeprowadzanych w tym roku konsultacji społecznych oraz ustaleń poczynionych z władzami gmin ościennych, które podpisały porozumienia międzygminne w zakresie lokalnego transportu publicznego.

- "Liczba kursów autobusów miejskich zwiększy się. Od 1 stycznia pasażerowie stalowowolskiej komunikacji będą mieć do dyspozycji dodatkowe 73 kursy autobusów, w tym nadplanowe 24 połączenia w ramach istniejących już tras i 49 kursów uruchomionych w ramach nowych linii autobusowych" ? tłumaczyła Anna Pasztaleniec, prezes MZK Stalowa-Wola.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Stalowa wola
Automet
MINI
  • Maciek – 23.12.2016

    Piękne...

  • Filip – 23.12.2016

    Ale tandetne numery boczne

  • Mks kierowca – 28.12.2016

    Super te Sprintery! Ale w koncu Automet z Sanoka to doświadczona firma z tradycjami. W Szwecji jeżdżą takie same i bardzo sobie chwalą.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.