TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stalowa Wola z nowymi autobusami i bezpłatną komunikacją
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.12.2016 13:12:23 3 komentarze
Stalowa Wola z nowymi autobusami i bezpłatną komunikacją

22 grudnia dwa nowe, miejskie, niskopodłogowe minibusy Mercedes-Benz Sprinter z zabudową Automet wzmocniły tabor MZK Stalowa Wola. To kolejne, po zakupionym w listopadzie Karsanie, pojazdy które zapoczątkują wymianę taboru miejskiego przewoźnika. Jak mówi zarząd MZK ? teraz ma być taniej, bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Pojazdy Mercedes-Benz-Automet MiniCity wyprodukowane zostały w Sanoku, w ramach przetargu, który wygrała spółka Automet Group. Nowe minibusy wyjechały na ulicę Stalowej Woli dzisiaj, 23 grudnia. Ich wnętrze zostało wyposażone w system monitoringu, klimatyzację oraz system liczenia pasażerów. Pojemność jednostkowa MiniCity to 19 miejsc. Nowe autobusy spalają 11- 13 litrów paliwa na 100 km. Dla porównania, większość autobusów znajdujących się w taborze MZK dochodzi do 37 litrów na 100 km. Koszt zakupu nowych minibusów to 1,2 mln zł

- "Autobusy są wynikiem polskiej myśli konstrukcyjnej i wyprodukowane przez Automet na Podkarpaciu, w Sanoku. To firma również związana z naszym regionem. Cieszymy się, że są takie rozwiązania, które w sposób ekonomiczny, a jednocześnie w sposób bezpieczny i funkcjonalny będą służyć naszym mieszkańcom" ? powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że 1 grudnia 2015 r. Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej wszedł w struktury Miejskiego Zakładu Komunalnego. Jak podkreślił prezydent była to jedna z najlepszych decyzji jaka została podjęta w tej kadencji..

W święta za darmo

- "W związku z nasileniem się ruchu komunikacyjnego w okresie świąt Bożego Narodzenia, również dojazdach na cmentarze, na zakupy, podjęliśmy wspólnie decyzję, że w najbliższy piątek, Wigilię, Boże Narodzenie i w świętego Szczepana w całej komunikacji publicznej, dla wszystkich pasażerów będą bezpłatne przejazdy w całej sieci komunikacji. Serdecznie zachęcamy do tego, żeby w czasie tych 4 dni korzystać z bezpłatnej komunikacji zarówno na terenie Stalowej Woli, jak i też całej sieci" - podkreślił Lucjusz Nadbereżny.

Od nowego roku zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy autobusów miejskich. Jest to efekt przeprowadzanych w tym roku konsultacji społecznych oraz ustaleń poczynionych z władzami gmin ościennych, które podpisały porozumienia międzygminne w zakresie lokalnego transportu publicznego.

- "Liczba kursów autobusów miejskich zwiększy się. Od 1 stycznia pasażerowie stalowowolskiej komunikacji będą mieć do dyspozycji dodatkowe 73 kursy autobusów, w tym nadplanowe 24 połączenia w ramach istniejących już tras i 49 kursów uruchomionych w ramach nowych linii autobusowych" ? tłumaczyła Anna Pasztaleniec, prezes MZK Stalowa-Wola.


Sprawdź też:
MZK Stalowa wola
Automet
MINI
  • Maciek – 23.12.2016

    Piękne...

  • Filip – 23.12.2016

    Ale tandetne numery boczne

  • Mks kierowca – 28.12.2016

    Super te Sprintery! Ale w koncu Automet z Sanoka to doświadczona firma z tradycjami. W Szwecji jeżdżą takie same i bardzo sobie chwalą.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.