TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SUBBUS nadchodzi! Nowe Autosany już w Nowej Soli
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.05.2018 16:00:26
fot. UM Nowa Sól, facebook.com

Przygotowania do uruchomienia przewozów przez MPK-SUBBUS w Nowej Soli wchodzą w decydującą fazę. Przewoźnik jest już w posiadaniu czterech Autosanów SanCity 12LF. Póki co będą to największe pojazdy w jego flocie.

Przygotowania do uruchomienia przewozów przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SUBBUS w Nowej Soli wchodzą w decydującą fazę. Przewoźnik jest już w posiadaniu czterech Autosanów SanCity 12LF. Póki co będą to największe pojazdy w jego flocie.

Jak prezentuje się ciemnoczerwony kolor na autobusach mogliśmy zobaczyć na zdjęciach, które zrobiono podczas lutowej wizyty przedstawicieli Nowej Soli w Sanoku. Pisaliśmy o niej tutaj. W takich właśnie barwach są cztery niskopodłogowe autobusy miejskie klasy MAXI - Autosan SanCity 12LF - o tym zamówieniu pisaliśmy tutaj. “Bociany" właśnie trafiły do nowego domu.

Zgodnie z wymaganiami Nowej Soli, które wzięła na siebie przeprowadzenie przetargu autobusy są całkowicie niskopodłogowe. Każdy z nich jest jest klimatyzowany i monitorowany. W każdym pojeździe są porty USB które pozwolą pasażerom podładować ich tablety, telefony i inne urządzenia mobilne w czasie podróży. Autobusy są też wyposażone w system zapowiadania przystanków, monitoring, system emisji reklam oraz GPS.

Każdym z autobusów może podróżować ok. 100 – 105 pasażerów. 38 osób może skorzystać z foteli Ster MB. 12 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład zgodnie z wymaganiami nowosolskiego magistratu jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0. Pojazdy są wyposażony w silniki Cummins ISB6.7E6280B, które zblokowano z automatycznymi skrzyniami biegów Voith Diwa 6.

Dwunastometrowe Autosany będą największymi pojazdami we flocie SUBBUS. Jednak ilościowo będą stanowiły mniejszość. Przewoźnik czeka na dostawę 23 Solarisów Urbino 8,9LE. O tych autobusach pisaliśmy tutaj. Tymi nowoczesnymi pojazdami mieszkańcy Nowej Soli oraz gmin Otyń, Kolsko, Kożuchów, Siedlisko pojadą już 1 lipca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
SUBBUS Nowa Sól
Autosan