TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Suchy Las inwestuje w 4 autobusy. Diesel Euro 6
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.01.2017 17:35:16 5 komentarzy
Suchy Las inwestuje w autobusy. 4 x MAXI

ZKP Suchy Las ogłosił przetarg na cztery autobusy z silnikami diesla Euro 6. Inwestycja jest realizowana przy okazji unijnego projektu na budowę węzła przesiadkowego w Złotnikach.

Zakład Komunikacji Publicznej Suchy Las ogłosił przetarg na zakup 4 szt. nowych autobusów z silnikami diesla Euro 6. Inwestycja jest realizowana przy okazji unijnego projektu na budowę węzła przesiadkowego w Złotnikach, którego celem jest zwiększenie dostępności linii kolejowej nr 354 Poznań-Piła w ramach Działania 3.3 z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

ZKP chce kupić pojazdy standardowe o długości 11,8-12,2 m o szacunkowej wartości 3 360 000.00 PLN, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 840000 PLN netto. O tym czy twa kwota wystarczy na zrealizowanie zamówienia przekonamy się 27 lutego, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Nie znamy jeszcze SIWZU, natomiast na pewno dwa dokumenty będą kluczowe przy wyborze najkorzystniejszej oferty. To:

 • SORT-2 opracowanej przez UITP dla zaoferowanych autobusów;

 • dokumentację (rysunki) umożliwiające zamawiającemu wyliczenie powierzchni niskiej podłogi.

Z kolei w zakresie posiadanego doświadczenia zamawiający muszą m.in. wykazać, że w okresie ostatnich 3 dostarczyli fabrycznie nowe autobusy komunikacji miejskiej z silnikami spełniającymi normę emisji spalin co najmniej EURO-6, o łącznej wartości nie mniejszej 3 000 000 PLN brutto. Reszta przetargowych informacji po publikacji SIWZ-u.

 25 lat

Na koniec warto przypomnieć, że w zeszłym roku ZKP Suchy las obchodził swoje 25-lecie. Przewoźnik został powołany jako zakład budżetowy Gminy Suchy Las w 1991 roku. Od 1 stycznia 2002 roku spółka funkcjonuje pod firmą Zakład Komunikacji Publicznej Suchy Las Spółka z o. o., w której całość udziałów posiada Gmina Suchy Las.

Obecnie firma obsługuje w ramach Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu sześć stałych linii komunikacyjnych łączących centrum Poznania i jego północne dzielnice z miejscowościami Gminy Suchy Las.

Jej tabor stanowi ok. 25 autobusów, z czego główny trzon floty stanowią pojazdy marki MAN. Jeszcze do 2011 r. ZKP kupował w zasadzie tylko autobusy niemieckiego producenta. Zmiana nastąpiła w 2011 r., kiedy zakład zakupił pierwsze fabrycznie nowe Urbino 12. Od tamtej pory zakupiono cztery pojazdy marki Solaris i wiele wskazuje na to, że niebawem będzie ich więcej. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKP Suchy Las
unia
RPO
 • Błędy merytoryczne – 22.01.2017

  w 2011 na pewno nie kupili solarisów, pojawiły się one w 2015 roku 2 z rynku wtórnego i jeden nowy na początku w sumie 2016 roku

 • Ocena – 22.01.2017

  Tekst artykułu jak zwykle porażka. Można powiedzieć, że pisać, to się nie umie.

 • inf – 22.01.2017

  Póki co są 3 Solarisyplus jeden w ostatnich dniach lutego U IV 12.

 • inf – 22.01.2017

  W ostatnich dniach stycznia miało być.

 • abs – 24.01.2017

  Brawo zkp wreszcie doczekałem solarisa U12 IV.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.