TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Swarzędz zamówił drugi raz hybrydowe Solarisy. Jest umowa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2018 17:00:56
fot. swarzedz.pl

Swarzędz już drugi raz kupi hybrydowe autobusy od Solarisa. Dziś, 14 czerwca miasto podpisało umowę z producentem na dostawę 7 spalinowo-elektrycznych Nowych Urbino 12.

Swarzędz już drugi raz kupi hybrydowe autobusy od Solarisa. Dziś, 14 czerwca miasto podpisało umowę z producentem na dostawę 7 spalinowo-elektrycznych Nowych Urbino 12. Autobusy zostaną przekazane Swarzędzkiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku.

Przypomnijmy, że swarzędzki przetarg został ogłoszony w końcówce marca. Jego wymogi formalne omówiliśmy tutaj. W tym postępowaniu zakupowym miasto chciało wyłonić dostawcę 7 autobusów hybrydowych klasy MAXI. Szczegółowo wymagania magistratu opisaliśmy tutaj. Wymagano zrealizowania dostawy autobusów w ciągu 420 od podpisania umowy.

Do przetargu stanął jeden producent. Był nim Solaris. Producent z Bolechowa chciał dostarczyć do Swarzędza siedem kolejnych Nowych Urbino 12 hybrid za 13 037 950,80 PLN brutto. Jeden spalinowo-elektryczny “jamnik" został więc wyceniony na 1 514 280 PLN netto. 6 czerwca miasto zaakceptowało propozycję Solarisa. Pozostawało więc jedynie oczekiwanie na podpisanie umowy.

Dzisiaj stało się to faktem. Umowę podpisali burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek oraz Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży na Polskę Solarisa. W przyszłym roku miasto wzbogaci się więc o 7 kolejnych hybryd. Autobusy zostaną przekazane gminie na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Zostaną one przekazane w użytkowanie Swarzędzkiemu Przedsiębiorstwu Komunalnego.

Kolejne hybrydowe Solarisy dla Swarzędza będą wyposażone niemalże identycznie jak czwórka, która jest już użytkowana. Nie zabraknie więc im klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej, monitoringu, wewnętrznych tablic LED, bramek liczących pasażerów oraz gniazd do ładowania urządzeń mobilnych. Po zrealizowaniu nowej dostawy co trzeci autobus jeżdżący po Swarzędzu będzie hybrydą.

Zakup nowych autobusów spalinowo-elektrycznych nie byłby możliwy bez wsparcia unijnego. Gmina Swarzędz otrzymała na ten zakup wsparcie wysokości 7 541 100 PLN. Jest to jeden z elementów projektu "Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz - Etap II".

Realizacja przedsięwzięcia poza częścią taborową polega również na wybudowaniu Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Paczkowie, rozbudowie ulicy Średzkiej w Paczkowie oraz Transportowej w Zalasewie. Przebudowana zostanie także baza transportowa w Garbach, a na przystankach zainstalowane zostaną tablice LED z informacją dla pasażerów. Powstanie 60 miejsc dla samochodów na 2 parkingach Park & Ride, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz powstaną 2 obiekty Bike & Ride na 45 rowerów. Całkowita wartość zadania to ponad 37 mln PLN, z czego dofinansowanie z UE wynosi 13,9 mln PLN.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Swarzędz
UG
SPK Swarzędz
Solaris
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.