TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świecie z nowym operatorem od 10 lutego
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.02.2019 14:28:12
fot. swiecie.eu

Gmina Świecie wyłoniła w przetargu nowego przewoźnika komunikacji miejskiej. Została nim firma Markpol. Poprawi się standard podróżowania i pojawią się nowe kursy, m.in. na starym mieście. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 lutego.

Gmina Świecie wyłoniła w przetargu nowego przewoźnika komunikacji miejskiej. Została nim firma Markpol. Poprawi się standard podróżowania i pojawią się nowe kursy, m.in. na starym mieście. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 lutego.

Pod koniec stycznia radni jako pierwsi mieli okazję zobaczyć, jakie autobusy i busy Markpola, które będą kursować w Świeciu. Od 10 lutego przekonają się o tym także mieszkańcy. Przewoźnik na potrzeby kontraktu pozyskał Mercedesy Sprintery i VDL Ambassador ALE120. Autobusy są klimatyzowane, wyposażone w sieć WiFi oraz umożliwiają podróż osobom niepełnosprawnym.

Swoją służbę dla miasta jego autobusy zakończą 31 grudnia 2022 r. Przez ten okres wykonają pracę eksploatacyjną w wymiarze ok. 1 mln wzkm. Daje to więc rocznie ok. 250 000 wzkm. Miasto zastrzegło sobie prawo w postaci możliwości zwiększenia przewozów.

Za kursy autobusami klasy MAXI Markpol będzie inkasował 5,92 zł/wzkm brutto, natomiast w przypadku midibusów to 4,92 zł/wzkm brutto.

Nowa umowa przewozowa umożliwia Świeciu rozwój i zmiany sieci komunikacyjnej nawet w ciągu obowiązywania umowy. Na bieżąco będzie analizowana sytuacja w wykorzystaniu komunikacji i nawet aneksem można rozszerzać ofertę, wprowadzać nowe linie, gdyż w umowie zarezerwowany został ewentualny roczny wzrost o 80 000 wzkm.

Tutaj do pobrania rozkład jazdy, jaki będzie obowiązywał od 10 lutego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Świecie
UM
Markpol
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.