TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świetne wyniki kontroli autobusów w Bydgoszczy
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.06.2018 13:00:46
Świetne wyniki kontroli autobusów w Bydgoszczy

Kontrole autobusów miejskich w Bydgoszczy stały się swoistym rytuałem lokalnego WITD. Kiedyś była to walka - teraz to czysta formalność.

Kontrole autobusów miejskich w Bydgoszczy stały się swoistym rytuałem lokalnego WITD. Kiedyś była to walka - teraz to czysta formalność.

19 czerwca miała miejsce kolejna kontrola, która potwierdziła utrzymującą się już o dłuższego czasu dobrą ocenę bydgoskiego taboru. Tym razem kujawsko–pomorscy inspektorzy sprawdzili 25 autobusów miejskich, którymi każdego dnia podróżują bydgoszczanie.

Wytypowane autobusy kierowane były na dwie Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów, celem szczegółowej ich weryfikacji. W trakcie kilkugodzinnych działań skontrolowano 25 autobusów.

Tylko w 5 przypadkach inspektorzy stwierdzili pojedyncze usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Przyczynami zatrzymań dowodów były:

 • nadmierne różnice sił hamowania na poszczególnych osiach,

 • wypracowanie elementów układów kierowniczych,

 • nieszczelne układy pneumatyczne.

Jak  podkreślają sami inspektorzy - tak pozytywne wyniki przeprowadzonej akcji świadczą o tym, iż cyklicznie prowadzone przez inspektorów działania, mające na celu kontrolę jakości bydgoskiego taboru, przyczyniają się do wzrostu poziomu zarówno bezpieczeństwa jak i komfortu podróżujących pasażerów.

W trakcie prowadzonych czynności przebadano również wszystkich kierujących na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu – nie stwierdzono w tym zakresie żadnych nieprawidłowości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
WITD Bydgoszcz
 • Michal Kruk – 25.06.2018

  Radził bym sprawdzić mobilbus pks Ostrołęka jeżdżą z popękanymi szybami

 • Dawid Dziuba – 25.06.2018

  Dlaczego nie została wykonana kontrola autobusów Irex-Transu...?

 • Ariel Zdżyłowski – 25.06.2018

  A co śpiewają? ;)

 • Michał Grossmann – 25.06.2018

  Dlaczego ITD nie robi nalotów na stare ciężarówki typu star jelcz czy kamaz? Smrodzą i kopcą na potęgę. Silniki bez jakichkolwiek norm i takie trupy spokojnie jeżdżą po Bydgoszczy i nas trują! Co na to ITD???

 • Filip Kuszynski – 26.06.2018

  możesz to sprecyzować? Konstal 805Na tez nie spełnia według dzisiejszych kryteriów żadnych norm bezpieczeństwa, norm zderzeniowych ale jeździ dalej.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.