TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świętokrzyskie: Na gazie busem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 05.07.2018 12:40:44

Ponad 1,5 promila alkoholu u kierującej busem. To jeden z pierwszych takich przypadków.

Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 39-letnia kierująca busem; policjanci zatrzymali ją, gdy odjeżdżała z przystanku w Skarżysku-Kamiennej – poinformował PAP w czwartek. 5 lipca, Artur Majchrzak z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Do zdarzenia doszło po godz. 5. W okolice zajezdni dla autobusów zostali skierowani policjanci, by sprawdzić podejrzenia, że kierująca kursowym busem na linii Skarżysko – Kielce może być pod wpływem alkoholu. Na miejscu zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, odjeżdżający z przystanku.

"Za kierownicą busa siedziała 39–letnia mieszkanka miasta. Kobietę przebadano na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że jest nietrzeźwa, miała bowiem ponad półtora promila alkoholu w organizmie" – przekazał Majchrzak.

Dodał, że w busie był jeden pasażer, który musiał odbyć podróż innym busem.

39-latce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata więzienia.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
Policja
Świętokrzyskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.