TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świętokrzyskie: Wypadek autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 11.06.2018 09:57:24

11 czerwca miał miejsce kolejny wypadek autokaru z udziałem dzieci.

11 czerwca miał miejsce kolejny wypadek autokaru z udziałem dzieci.

Autokar przewożący dzieci zderzył się z samochodem ciężarowym w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kunice w pow. opatowskim (Świętokrzyskie). Najbardziej poszkodowany został kierowca autokaru, który trafił do szpitala; szóstce dzieci udzielono pomocy ambulatoryjnej.

Jak poinformowała PAP podkom. Agata Frejlich z KPP w Opatowie, do wypadku doszło przed godziną ósmą rano w poniedziałek na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kunice w powiecie opatowskim. Autokar przewożący dzieci zderzył się z samochodem ciężarowym. Autobusem podróżowało 28 osób, w tym 24 dzieci.

Najbardziej poszkodowany został kierowca autokaru, którego przewieziono do szpitala. "Szóstce dzieci udzielono pomocy ambulatoryjnej. Wszystkie dzieci zostały już ewakuowane z miejsca zdarzenia i przewiezione do miejscowej szkoły, gdzie zostaną jeszcze raz przebadane przez lekarza" – powiedziała Frejlich.

Autokarem podróżowały dzieci z województwa lubelskiego, które jechały na wycieczkę szkolną do woj. świętokrzyskiego. Policja ustala przyczyny wypadku.

"Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego z nieustalonych do tej pory przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autokarem" - dodała policjantka.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Świętokrzyskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.