TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świętokrzyskie: Zderzenie z udziałem szkolnego busa
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 06.11.2019 11:47:53

5 listopada miało miejsce zderzenie z udziałem busa rozwożącego dzieci ze szkoły, pięć osób rannych.

5 listopada miało miejsce zderzenie z udziałem busa rozwożącego dzieci ze szkoły, pięć osób rannych.

Do zderzenia samochodu osobowego z busem rozwożącym dzieci ze szkoły doszło we wtorek po południu w miejscowości Sztombergi (Świętokrzyskie). Pięć osób, w tym dwoje uczniów, zostało odwiezionych do szpitala.

Wypadek wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 757 w miejscowości Sztombergi w powiecie staszowskim. "Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym podczas padającego deszczu. Kierujący pojazdem osobowym volkswagen 71-latek z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem sprinterem, który rozwoził dzieci ze szkoły" – powiedziała PAP sierż. szt. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

W busie oprócz 61-letniego kierowcy przybywali 46-letnia opiekunka oraz dwoje uczniów: 15-letnia dziewczyna i 18-letni chłopak.

"15-latka została zabrana do szpitala w Kielcach, a pozostałe cztery osoby trafiły do szpitala w Staszowie, w stanie nie zagrażającym życiu" – dodała Szczepaniak. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
gimbus
Świętokrzyskie