TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Pożar autobusów
RADIO SZCZECIN - Opublikowano: 25.05.2018 18:32:07

Trzy autobusy spłonęły, a dwa są nadpalone.

Jak informuje Radio Szczecin - 25 maja trzy autobusy spłonęły, a dwa są nadpalone. To bilans pożaru w bazie PKS przy ulicy Heyki w Szczecinie.

Pożar wybuchł w okolicy południa. Straż pożarna i biegli badają jego przyczyny, ale nieoficjalnie mówi się, że doszło do zwarcia w okolicy baku jednego z wozów i wybuchu.

Jak mówią mieszkańcy kamienicy sąsiadującej z bazą, "najpierw usłyszeliśmy huk a później zobaczyliśmy czarny dym". Ich okna znajdują się zaledwie kilkanaście metrów od palących się aut.

- Płomień był taki jakby z pieca - relacjonują świadkowie. - Czuliśmy żar i gorąco od palących się autobusów. Jeden od drugiego zaczął się palić. Gasili gaśnicami, ale to był żywy ogień, który buchał do góry.

Według słuchaczy, którzy dzwonili do nas w tej sprawie, dym był widoczny ze Słonecznego na prawobrzeżu Szczecina.

- Na miejscu jest siedem zastępów strażaków. Są też ciężkie samochody gaśnicze - mówił w trakcie akcji Piotr Tuzimek, rzecznik szczecińskiej straży pożarnej.

Nikomu nic się nie stało. Trwa szacowanie strat. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego uspokaja, że pasażerowie nie odczują braku tych autobusów w rozkładach jazdy.

fot. Radio Szczecin


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
PKS Szczecin
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.