TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Sprawa za przytrzaśnięcie pasażerki drzwiami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 29.01.2018 11:34:35

Według śledczych, kierująca autobusem nie użyła sygnału dźwiękowego ostrzegającego pasażerów i nie obserwowała właściwie okolicy.

Szczecińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia ws. kierowcy komunikacji miejskiej, który przytrzasnął drzwiami pasażerkę, która wypadła z autobusu i złamała kość. Kobiecie kierującej autobusem grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Julicie B. postawiono zarzut, że nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Według śledczych B., która prowadziła autobus komunikacji miejskiej, na przystanku podczas zamykania drzwi nie użyła sygnału dźwiękowego ostrzegającego pasażerów i nie obserwowała właściwie okolicy, przez co przytrzasnęła drzwiami wsiadającą pasażerkę. Kobieta została wypchnięta z pojazdu i przy upadku doznała urazu lewego barku i złamania kości łonowej.

B. częściowo przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu, mówiąc, że sygnał dźwiękowy uruchamia się wraz z naciśnięciem przycisku zamykającego drzwi.

Na podstawie opinii biegłych ustalono, że kierująca autobusem nie użyła dzwonka informującego o zamiarze zamknięcia drzwi, a ponadto, prawidłowo obserwując przestrzeń wokół prawego boku autobusu powinna była widzieć wsiadającą do pojazdu - wynika z informacji prokuratury.

Za przestępstwo z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego kobiecie kierującej pojazdem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.