TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Sprawa za przytrzaśnięcie pasażerki drzwiami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 29.01.2018 11:34:35

Według śledczych, kierująca autobusem nie użyła sygnału dźwiękowego ostrzegającego pasażerów i nie obserwowała właściwie okolicy.

Szczecińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia ws. kierowcy komunikacji miejskiej, który przytrzasnął drzwiami pasażerkę, która wypadła z autobusu i złamała kość. Kobiecie kierującej autobusem grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Julicie B. postawiono zarzut, że nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Według śledczych B., która prowadziła autobus komunikacji miejskiej, na przystanku podczas zamykania drzwi nie użyła sygnału dźwiękowego ostrzegającego pasażerów i nie obserwowała właściwie okolicy, przez co przytrzasnęła drzwiami wsiadającą pasażerkę. Kobieta została wypchnięta z pojazdu i przy upadku doznała urazu lewego barku i złamania kości łonowej.

B. częściowo przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu, mówiąc, że sygnał dźwiękowy uruchamia się wraz z naciśnięciem przycisku zamykającego drzwi.

Na podstawie opinii biegłych ustalono, że kierująca autobusem nie użyła dzwonka informującego o zamiarze zamknięcia drzwi, a ponadto, prawidłowo obserwując przestrzeń wokół prawego boku autobusu powinna była widzieć wsiadającą do pojazdu - wynika z informacji prokuratury.

Za przestępstwo z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego kobiecie kierującej pojazdem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.(PAP)Sprawdź też:
wypadek
kierowca

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.