TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Wydłużona podróż nad morze…
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2017 14:12:19

28 czerwca w godzinach popołudniowych, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie, dokonali kontroli autobusu, którym w ramach wyjazdu wakacyjnego podróżowała grupa osób z Bełchatowa do Międzywodzia.

Podczas wykonywania czynności kontrolnych inspektorzy dokonali sprawdzenia czasu pracy kierowcy, wymaganych dokumentów oraz stanu technicznego pojazdu. W wyniku analizy przedstawionych wykresówek stwierdzono, iż kierujący okazał do kontroli wykresówkę z dnia kontroli, na której nie zostały zarejestrowane żadne aktywności związane w wykonywanym przewozem. Spowodowane było to faktem, iż kierujący, który kontrolowany autobus użytkował po raz pierwszy – włożył swoją wykresówkę do niewłaściwego tachografu.

Nie zwrócił uwagi, iż jeden z tachografów – umieszczony w desce rozdzielczej został wyłączony z eksploatacji, a do rejestracji czasu pracy wykorzystywany jest drugi umieszczony z prawej strony kolumny kierowniczej.

Z uwagi na brak możliwości ustalenia okresów kierowania pojazdem oraz odebranych przerw podczas trwającej blisko 10 godzin podróży – zakazano kierującemu dalszego wykonywania przewozu. Za zaistniałą sytuację nałożono na kierującego mandat karny za nierejestrowanie za pomocą urządzenia rejestrującego na wykresówce wskazań urządzenia w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. W celu możliwości kontynuowania przewozu, organizator wycieczki zmuszony był zapewnić przyjazd innego kierowcy. Ponadto z uwagi na niesprawne światła awaryjne pojazdu – zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu.

W celu umilenia czasu podczas oczekiwania na przyjazd drugiego kierowcy, czwórce podróżujących dzieci wręczono drobne upominki.


Sprawdź też:
kontrola
WITD Szczecin

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.