TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Wydłużona podróż nad morze…
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2017 14:12:19

Inspektorzy dokonali kontroli autobusu, którym w ramach wyjazdu wakacyjnego podróżowała grupa osób z Bełchatowa do Międzywodzia.

28 czerwca w godzinach popołudniowych, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie, dokonali kontroli autobusu, którym w ramach wyjazdu wakacyjnego podróżowała grupa osób z Bełchatowa do Międzywodzia.

Podczas wykonywania czynności kontrolnych inspektorzy dokonali sprawdzenia czasu pracy kierowcy, wymaganych dokumentów oraz stanu technicznego pojazdu. W wyniku analizy przedstawionych wykresówek stwierdzono, iż kierujący okazał do kontroli wykresówkę z dnia kontroli, na której nie zostały zarejestrowane żadne aktywności związane w wykonywanym przewozem. Spowodowane było to faktem, iż kierujący, który kontrolowany autobus użytkował po raz pierwszy – włożył swoją wykresówkę do niewłaściwego tachografu.

Nie zwrócił uwagi, iż jeden z tachografów – umieszczony w desce rozdzielczej został wyłączony z eksploatacji, a do rejestracji czasu pracy wykorzystywany jest drugi umieszczony z prawej strony kolumny kierowniczej.

Z uwagi na brak możliwości ustalenia okresów kierowania pojazdem oraz odebranych przerw podczas trwającej blisko 10 godzin podróży – zakazano kierującemu dalszego wykonywania przewozu. Za zaistniałą sytuację nałożono na kierującego mandat karny za nierejestrowanie za pomocą urządzenia rejestrującego na wykresówce wskazań urządzenia w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. W celu możliwości kontynuowania przewozu, organizator wycieczki zmuszony był zapewnić przyjazd innego kierowcy. Ponadto z uwagi na niesprawne światła awaryjne pojazdu – zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu.

W celu umilenia czasu podczas oczekiwania na przyjazd drugiego kierowcy, czwórce podróżujących dzieci wręczono drobne upominki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
WITD Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.