TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecinek cały czas czeka na elektrobusy. Jaka kara?
TEMAT SZCZECINECKI - Opublikowano: 08.10.2018 12:07:27

Do końca sierpnia w Szczecinku miało pojawić się 10 autobusów elektrycznych marki Ursus.

Jak informuje Temat Szczecinecki - do końca sierpnia w Szczecinku miało pojawić się 10 autobusów elektrycznych.  Na razie w bazie Komunikacji Miejskiej czekają gotowe ładowarki autobusowe. Autobusów nie ma.

-"Wykonawcę autobusów, firmę Ursus, wezwaliśmy do podania przyczyn niedotrzymania terminu umowy - mówi Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. - Firma zobowiązała się dostarczyć całe zamówienie do 15 listopada.

Kłopot polega także na tym, że naprawdę nie ma czasu, a 15 listopada jest ostatnim możliwym terminem realizacji. Cały projekt musi być do końca roku rozliczony w RPO. Inne terminy nie wchodzą w grę i może się to zakończyć nawet zwrotem otrzymanego dofinansowania, ale to już jest najczarniejszy scenariusz.

Co ważne, Ursus będzie też płacił karę umowną. To 5% kontraktu, czyli milion złotych.

-"Termin egzekwowania kary minął 1 września. Ale nastąpi to przy rozliczeniu ogólnym, przy czym na pewno oprze się o prawników - mówi prezes Komunikacji Miejskiej.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
KM Szczecinek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.