TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecinek już wie, kiedy przyjedzie pierwszy Ursus
- Opublikowano: 06.11.2018 09:10:28

Pierwszy autobus elektryczny ma przyjechać do Szczecinka w piątek, 9 listopada.

Jak informuje Temat Szczecinecki znamy ostateczny termin dostawy do Szczecinka 10 autobusów elektrycznych. Projekt ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego o wartości około 25 mln zł, w ramach którego pojawiła się też sieć miejskich wypożyczalni rowerów, musi zostać rozliczony do końca roku.

Problem polega na tym, że szczecineckie zamówienie trafiło na nie najlepszy moment w Ursus Bus z powodu problemów finansowych spółki. Jeszcze w marcu firma zapewniała nas, że produkcja przebiega zgodnie z harmonogramem i że nie ma zagrożenia dla terminu dostawy. Tak się jednak nie stało.

Według planów wszystkie autobusy miały trafić do nas do końca sierpnia. Od września mamy już do czynienia z karą umowną w wysokości 1 mln zł. Ursus będzie musiał ją zapłacić.

W bazie szczecineckiej KM czekają już specjalnie przygotowane stanowiska ze stacjami ładującymi.

- Pierwszy autobus przyjeżdża do nas w piątek, 9 listopada - mówi prezes Komunikacji Miejskiej, Tomasz Merk. - Przyjedzie, oczywiście, na lawecie. Podobnie jak reszta.

Żeby zdążyć z rozliczeniem całego projektu, dostawa zamówionych autobusów musi odbyć się maksymalnie do 15 listopada.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
KM Szczecinek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.