TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczytno kupuje dwa elektrobusy dla ZKM. Klasa MIDI
- Opublikowano: 26.03.2020 14:00:05
Szczytno kupuje dwa elektrobusy dla ZKM. Klasa MIDI

Szczytno to kolejne miasto z warmińsko-mazurskiego, które chce kupić elektrobusy. Od dziś, 26 marca miasto szuka dla swojego ZKM dwóch pojazdów klasy MIDI z mobilnymi ładowarkami.

Szczytno to kolejne miasto z warmińsko-mazurskiego, które chce kupić elektrobusy. Od dziś, 26 marca miasto szuka dla swojego Zakładu Komunikacji Miejskiej dwóch pojazdów klasy MIDI z mobilnymi ładowarkami. Wymagania nie są wygórowane.

Szczytno chce dwóch elektrobusów. Ma to być jednoczłonowa konstrukcja klasy MIDI przeznaczona do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Dopuszczono pojazdy niskowejściowe jak i w pełni niskopodłogowe. Wymiary nadwozia określono na 8,7 - 9,3 m, wysokość do 3,4 m i szerokość 2,4 - 2,5 m. Pojazdy muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy z nich musi umożliwiać podróż przynajmniej 45 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Napęd ma być oparty na jednym lub dwóch silnikach trakcyjnych o łącznej mocy 150 kW. Pojazdy mają być wyposażone w baterie trakcyjne, które mają pozwolić na przejechanie min. 90 km na jednym ładowaniu. Ich pełne naładowanie ma zająć nie więcej niż sześć godzin. Proces ładowania baterii będzie się odbywał przez złącze plug-in.

Elektrobusy mają być objęte trzyletnią gwarancją całopojazdową oraz dziesięcioletnią na baterie. W przypadku tej drugie spadek pojemności zasobników energii nie może być niższy niż 80%. Prócz elektrobusów ich dostawca ma przekazać także dwie ładowarki mobilne o mocy min. 40 kW każda. Termin realizacji całego zamówienia to 12 miesięcy od podpisania umowy.

Formalności
Czekając na omówienie SIWZ do warunków formalnych postępowania. Nie określono minimalnego poziomu zdolności finansowej. Warunek doświadczenia w Szczytnie uznają za spełniony jeżeli uczestnik przetargu wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonał co najmniej dwie dostawy autobusów elektrycznych, każda o wartości min. 1,5 mln PLN brutto. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 36 000 PLN.
Kryteria oceny są dwa. Cena ma 60% wagi. 40% można wywalczyć w nieskomplikowanej ocenie technicznej. Premiowane są:

  • trzyczęściowa szyba przednia - 14 pkt
  • nadwozie elektrobusu o szerokości 2,451 - 2,5 m - 4 pkt
  • poszycia boczne dzielone w poziomie i pionie - 14 pkt
  • centralny silnik trakcyjny - 8 pkt

Termin składania ofert mija 4 maja.

Flota ZKM Szczytno składa się z ośmiu autobusów. Ostatnie zakupy nowych pojazdów miały miejsce w 2013 i 2018 r. Najpierw zakład wzbogacił się o dwa Autosany SanCity 9LE. Z kolei dwa lata temu do Szczytna przyjechał jeden SanCity 10LF.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
elektrobus
ładowarka
Szczytno
UM
ZKM Szczytno
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.