TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tarnobrzeg: Kierowca autobusu oskarżony o spowodowanie katastrofy
ECHA DNIA PODKARPACKIE - Opublikowano: 10.09.2018 15:28:02

Po wypadku autokaru w Nowej Dębie. Kierowca autobusu oskarżony o sprowadzenie katastrofy drogowej

Jak informuje portal Echa Dnia Podkarpackie - prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu właśnie skierowała do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia w sprawie wypadku autokary PolskiBus w Nowej Dębie.

Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu kierowcy autokaru Polskiego Busa, który w sierpniu ubiegłego roku w Nowej Dębie nieumyślnie doprowadził do katastrofy drogowej, w której obrażeń doznało w sumie niespełna 50 pasażerów.

- Piotr Z. został oskarżony o to, że nieumyślnie sprowadził katastrofę w ruchu lądowym, w ten sposób, że przewożąc 78 pasażerów umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prowadzenie rozmowy z pasażerką autobusu, której podczas jazdy pomagał rozłożyć boczny fotel i w tym czasie nie obserwował należycie przedpola przed kierowanym przez niego pojazdem - informuje prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

To lekkomyślne i być może będące efektem rutyny zachowanie kierowcy, doprowadziło do katastrofy. Kierowca nie obserwował przez chwilę drogi a nie wiedział, że właśnie zaczyna się zakręt. Gdy się zorientował, było za późno - nie był już w stanie zapanować nad autobusem, który w konsekwencji zjechał na prawe pobocze, uderzył w słup oświetleniowy a następnie runął w rowie melioracyjnym na prawy bok.

- W wypadku obrażenia ciała odniosło 49 pasażerów, jedna z tych osób doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - dodaje prokurator Dubiel. - Kierowca nie przyznał się do zarzutu, choć potwierdził, że przez pewien krótki czas nie obserwował przedpola pojazdu, w konsekwencji czego wjechał do rowu a jego nieuwaga spowodowana była tym, iż próbował pomóc pasażerce w rozłożeniu bocznego siedzenia.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
sąd
Podkarpackie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.